BF - Easter Office week
Tento týden až 80% sleva na e-learning MS Office!
80 % bodů zdarma díky naší Velikonoční akci!

Zákazníci online obchodů si nehlídají soukromí

Společnost Kaspersky Lab rozjela studii, která se snažila zjistit, kolik zákazníků online obchodů či online služeb si hlídá své soukromí. Hlavní otázka zněla "Jsi virtuálně saavy?" přičemž SAAVY pochází z Francouzkého "savoir faire", tedy "dobře informován" nebo "mít nějakou znalost".

Až 79% respondentů uvedlo, že nesouhlasí s tím, aby je sledovaly online algoritmy a vytvářely na základě toho "reklamu na míru", nebo aby o nich sbíraly informace sociální média, firmy atd.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Téměř 41% respondentů uvedlo, že pro ochranu svého soukromí nedělají vůbec nic, přičemž 9% respondentů vůbec nevědělo, že existuje nějaké sbírání informací o zákaznících.

Jen čtvrtina používá anonymní režim prohlížení, z toho 11% nahrazuje podobnou funkci nějakým pluginem.

Vedoucí bezpečnostní výzkumník David Emm z Kaspersky Lab doporučuje zablokovat automatickou instalací addonů do prohlížečů, nepřijímat bez rozmyslu každý SSL certifikát, blokovat cookies třetích stran, používat VPN a dávat přednost HTTPS protokolu. Také doporučuje být opatrný při instalaci nového software. Mohou se instalovat aplikace třetích stran, které sbírají informace. Je důležité se ujistit, že jsou odškrtnuty veškeré toolbary a pluginy při instalaci.

Také uvedl, že i když některé společnosti sbírají informace jen pro "vytvoření reklamy na míru", což samo o sobě není nebezpečné, nebezpečný může být potenciální únik takových informací.

Zdroj: Infosecurity


 

 

Článek pro vás napsal Matt 29.2.2016 20:28
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!