Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Discount week - May - 50

56% společností podceňuje význam šifrování na cloudu

Zpráva, kterou vydaly společnosti Thales e-Security a Ponemon Institute odhalily ze se používání šifrování za posledních deset let ztrojnásobilo. 37% z 5000 společností, které se výzkumu zúčastnily tvrdí, že mají vypracovanou strategii šifrování napříč celou společností. Navzdory tomu existuje výzkum "studie globálních šifrovacích trendů 2016" a ten objevil významný počet společností, které stále zabezpečení šifrování podceňují a to hlavně co se týče cloudu.

Petr Galvin, viceprezident Thales e-Security prohlásil: "Společnosti stále více svěřují svá citlivá data cloudovým službám, ale jen třetina respondentů měla nějakou obecnou strategii pro šifrování dat v cloudu."

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

57% respondentů uvedlo, že nejobtížnějším úkolem je pro ně se rozhodnout, kam svá data uloží. Chester Wisniewski, poradce pro bezpečnost společnosti Sophos doporučuje klasifikaci dat. Tedy jejich ohodnocení dle důležitosti, přičemž ty nejdůležitější je nutné chránit jako první.

Každopádně 56% respondentů uvedlo, že přeposílá přes cloud citlivá data bez ohledu na to, jestli jsou šifrovaná či nikoliv.

Dadiv Kennerley, senior manager ze společnosti Webroot uvedl, že ho toto číslo překvapilo. V jeho společnosti se údajně bezpečnost a šifrování řeší na denní bázi, přičemž každé odhalení nedostatku se okamžitě řeší. "V době, kdy existuje tolik možností pro toto neexistuje žádná výmluva," dodává.

Zdroj: Infosecurity


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 29.2.2016 21:41
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!