Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Americká vláda pod vlivem hackerů déle než rok

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Velký bratr už měl zase problémy se zabezpečením svých sítí, informovaly o tom novinky Washington post. Podle informací, které potvrdila samotná Americká vláda, přesněji kancelář správy zaměstnanců (zabývá se najímáním a spravováním všech vládních zaměstnanců a také jejich průběžným sledováním), se podařilo neznámým útočníkům prolomit přístup do databází, které obsahovaly citlivá data o všech vládních zaměstnancích s bezpečnostní „prověrkou“, proto kromě běžných osobních informací jako jsou čísla sociálního pojištění, čísla pasu, záznamy o užívání alkoholu nebo návykových látek, vazby či protiprávního jednání až sedm let zpátky, obsahovaly také informace o členech rodiny, bývalých i současných sousedech popřípadě styk s lidmi cizích národností.

Logo kanceláře správy zaměstnanců (1), samotná kancelář se sídlem ve Wahingtonu (2)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Podle zpětných průzkumů se útočníkům podařilo do databází „nabourat“ někdy mezi červnem až červencem minulého roku. Kancelář správy zaměstnanců sice zatím nevydala žádné veřejné prohlášení o množství uloupených informací, ale vzhledem k tomu, že útočníci měli k databázím přístup celý rok, je zřejmé, že škody mohou být nevyčíslitelné. Vláda zatím na nikoho neukázala prstem, ale někteří vládní úředníci pod rouškou anonymity přiznali, že hlavním podezřelým by mohla být Čínská vláda. V poslední době se ovšem nejedná o ojedinělý útok, druhý podstatný útok na databáze kanceláře správy zaměstnanců se odehrál jen pár týdnů nazpátek, někdy na začátku června, kdy byl uloupen záznam o čtyřech milionech federálních zaměstnanců.

Zdroje obrázků použitých v článku:
mini: pcworld.com
(1): definedterm.com
(2): blog.cfr.org


 

 

Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Pythipa
Člen
Avatar
Pythipa:10.9.2015 21:12

>>> print('Hello world!')
Hello world!
>>> print('Hello bro Snowden!')
Hello bro Snowden!

 
Odpovědět 10.9.2015 21:12
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.