Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Ankety na Facebooku

Hlasování je zábava

Jistě jste si všimli, že jednou za čas se Vás zeptáme na Váš názor. Chtěli byste znát celkové výsledky těchto hlasování? Tušíte, jestli se vejdete do Gaussova průměru nebo se vyskytujete v extrémech?

The origin of knowledge

Kde jste se naučili programovat? Na první pohled jednoduchá otázka, která donutila některé poměrně dost přemýšlet, protože to nebylo včera.

  %
V zaměstnání 1,4
Z cizích kódů 7,1
Z knih 7,1
Prezenční kurzy 14,2
Ve škole 22,6
Z internetu 47,6

Internet se podle všeho stává středem nejen mezilidských vztahů. Lidé se zde chlubí shozenými kilogramy a vyrýsovanými svaly, naparáděnými talíři s obědem, rodinou a mazlíčky. Ale můžete zde dokonce dělat i užitečné věci. Učit se, vzdělávat a pomáhat.

Oblíbený jazyk

To je otázka, kde je třeba dát širší pole projevu. A samozřejmě v komentářích bylo několik připomínek, že jim tam jejich oblíbený jazyk chybí, což je bohužel dáno malým prostorem. Proto čteme komentáře a bereme je na vědomí. Takže v tabulce je nakonec daleko víc možností, než kolik jsme Vám jich dali na výběr.

  %
Beef 0,7
Julia 0,7
C 2
C++ 2,6
HTML 5,9
JavaScript 6,6
PHP 9,2
Java 11,8
Python 13,2
C# .NET 47,4

Podle výsledků je jasné, že nejoblíbenějším jazykem je C#. Celosvětově se tento jazyk od Microsoftu drží na 5. místě oblíbenosti mezi programátory už několik let. Pokud se ho chcete naučit, jste rozhodně na správném místě.

Máte rádi závorky?

A jako úplně první anketu jsme vybrali tento odvěký problém. Zatím asi největší diskuze, kterou jsme rozpoutali.

Otázka na niž je možné odpovědět jen dvěma způsoby? Vy jste našli způsob, jak diskuzi nejen obohatit, ale i posunout na jinou úroveň svým ostrovtipem. A teď nějaká čísla.

  %
Obojetníci 1,1
Ternární operátory 1,5
Pythoňáci 2,8
Závorka na řádku s podmínkou 44
Závorka na samostatném řádku 50,6

Jestli se ptáte, jak je možné, že se tam objevilo tolik odpovědí, když na výběr byly jen dvě? Opět naše oblíbené KOMENTÁŘE. Pokaždé se na ně těšíme, protože je mezi nimi vždy nějaká perla. Pokud chcete ovládat praktiky časem a moudrostí zkušených prověřené, neváhejte a klikejte.

Našli jste se tam, kde jste chtěli? Mezi silnou komunitou nebo jste zářili sami jako první hvězda na obloze?


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala Tereza Blažková
Avatar
Uživatelské hodnocení:
1 hlasů
Autorka ráda zkouší nové formy online marketingu a má blízko k IT businessu. Díky home officu zvládá mateřství i sledovat rychlý svět technologií.
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
weverka
Člen
Avatar
weverka:24.7.2021 17:57

Malá informace: HTML není programovací jazyk.

Odpovědět
24.7.2021 17:57
Weby jsou budoucnost IT
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.