Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Chrome bude blokovat flashovský obsah

Zpravodajství Web Chrome bude blokovat flashovský obsah

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google se společností Adobe daly hlavy dohromady a pracují na projektu, který by měl Googlovskému Chromu konečně strhnout nepříliš líbivou nálepku „hladového“ prohlížeče co se týče výkonu. Toho chtějí dosáhnout omezením Flashového obsahu na vámi prohlížených webech. Jinak řečeno Chrome bude vyhodnocovat, který flashový obsah na vámi otevřené stránce je důležitý pro uživatele (může se tak jednat o hlavní video na stránce, nějaký interaktivní obsah atd…), ten zůstane nijak nedotčen, nedůležitý obsah naopak prohlížeč pozastaví a v případě, chce-li uživatel animaci znovu aktivní, může ji pouhým kliknutím na ni znovu oživit. Takováto funkce by měla zajistit jak rychlejší načítání proflashovaných stránek, tak také i snížení chromovského hladu, což jistě usnadní nemalé řadě laptopářů zběsilou sháňku po svých nabíječkách. V plné ráži by měla být funkce někdy kolem září, ale její beta verzi už si můžete ozkoušet nyní.

nastavení chromu

Nová funkce v nastavení Chrome

Stačí pouze v rozšířeném nastavení vašeho chromu sjet k části ochrany soukromí a kliknout na tlačítko „Nastavení obsahu“, nyní už vyberte v části Pluginy možnost „Zjistit a spustit důležitý obsah pluginu“, budeteli chtít tuto funkci vypnout stačí volbu změnit na „Spustit veškerý obsah pluginů“. A ač je takovéto počínání dobrou zprávou pro uživatele využívající právě Chrom, poskytovatelé reklam už takovou radost nesdílejí, protože jejich obsah není důležitým prvkem, je vysoká šance zastavení jejich reklamy, útěchou jim může být možnost předělat svoji reklamu do HTML5 pomocí nástrojů od Googlovské služby AdWords, která ve své kampani usnadňuje migraci reklam do zařízení, která flash vůbec nepodporují.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: zdnet.com


 

 

Zprávu pro vás napsal Gabriel Mastný 6.6.2015 11:55
Avatar
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!