Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Content delivery network

Zpravodajství Web Content delivery network

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Máte problém s rychlostí načítání vaší stránky i přesto, že máte správně nastavené cachování, kompresi a další běžné náležitosti? Pak možná stojí za vyzkoušení CDN – Content delivery network.

Při načtení stránky se vždy setkáte s nějakou odezvou. Ta je v neposlední řadě závislá na fyzické vzdálenosti serveru a klienta. Content delivery network je služba, která naklonuje vaše soubory na servery po celém světě. Pokud nyní pošle klient požadavek na soubor, tak CDN vybere server, který je nejblíže a ten předá klientu požadované soubory. Tím se samozřejmě odezva dramaticky snižuje.

Rozdíl mezi dodáním souborů od hostingu a od CDN

Jak funguje cdn

Na jaké typy souborů se vyplatí na CDN nahrát? Odpověď je velice jednoduchá – krom souborů se serverovými skripty a souborů HTML - všechny. To znamená soubory CSS a JS, obrázky, videa, dokumenty a vše ostatní. CDN se poslední dobou začíná používat ve větší míře. Rychlejší načtení stránky totiž není plus jenom pro uživatele, ale i pro majitele. Není tomu totiž tak dávno, co Google začal brát rychlost načítání stránky jako poměrně důležitou vlastnost stránky, která se projeví na PageRanku.

Pokud by vás zajímalo, jak je na tom CDN cenově, tak si můžete udělat obrázek třeba zde: http://www.maxcdn.com/pricing/


 

 

Zprávu pro vás napsal Neaktivní uživatel 29.8.2014 12:41
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Michal Žůrek - misaz:29.8.2014 16:07

docela by mě zajímalo, ale jak funguje samotný CDN server, pokud je totiž on někde v Americe, tak stejně se posílá požadavek do Ameriky a teprve pak se začíná stahovat z blízkých serverů. Jenže ten požadavek do Ameriky to celé akorát zdrží. Docela by mě zajímalo jak je to vyřešené.

Odpovědět  +1 29.8.2014 16:07
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek - misaz
Neaktivní uživatel:29.8.2014 16:14

Nejspíš ti po prvním požadavku přidělí nejbližší server. Ale těžko říct :)

Odpovědět 29.8.2014 16:14
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.