Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Discount week - May - 50

Facebook pracuje na novém označování osob ve videech

V současné době označování osob (tj. otágování) funguje především u fotek. Lze vybrat místo na fotce, kde se nachází daná osoba a popsat, kdo to je. Později se Facebook naučil sám rozpoznávat tváře za pomocí umělé inteligence a navrhnout samotnému uživateli při nahrávání fotografii, kdo by jak měl být označen.

Nyní se rozhodl stejnou věc zavést také pro videa. Umělá inteligence by neměla jen poznat, že daný člověk je ve videu, ale také přesný moment, kdy se objeví. Poblíž videa by se pak měl nacházet seznam osob ve videu a při kliknutí video přeskočí na konkrétní záběr, ve kterém se osoba vyskytuje. Algoritmus by také měl umět rozpoznat různé objekty ve videu a tak definovat, zdali dané video spadá do kategorie "Vaření", nebo "Roztomilá zvířata" nebo třeba "Ohňostroje."

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Facebook však nedal zatím vědět, kdy se dané rozšíření objeví.

S novým rozšířením se přirozeně objevily také odpůrci, kteří danou věc vidí jako další omezení soukromí, stejně tak se objevují obavy, že k označení osoby na videu dojde bez jejího schválení. Avšak uživateli dojde nejspíše oznámení o tom, že byl označen a možná bude moct i označení odebrat. Smyslem údajně není omezování soukromí, ale usnadnění označování osob ve videu.

Facebook se však snaží ukázat, že jeho technologie mohou naopak vést k většímu bezpečí. Např. dovede poznat, že na fotkách nebo videech jsou děti a uploadera případně upozorní, že by neměl nastavovat "veřejné", ale třeba "pouze pro přátelé."

Zdroj: Naked Sekurity


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 18.4.2016 20:23
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:19.4.2016 21:59

Asi to nenapsalo Naked Sekurity

Odpovědět
19.4.2016 21:59
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.