MS Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Google Chrome pro barvoslepé

Barvoslepostí netrpí každý, kdo věří, že šaty na obrázku jsou modro-černé, zatímco ve skutečnosti jsou zlato-modré. Ale ve skutečnosti se jedná o dost závažný stav, který v tom lepším případě dokáže znepříjemnit všední život (např. si vezmete ponožky, které neladí k vašemu triku), v tom horším případě to může trvale ovlivnit životy i ostatních lidí (jízda na červenou…). Podle evidence se k barvosleposti průměrně přizná každý dvanáctý muž a každá dvoustá žena (což je 8% a 0,5% celkové lidské populace).

setup

Nastavení viditelnosti barev (1)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nyní se pro prohlížeč Google Chrome objevilo nové rozšíření, které má zajistit pohodlnější a samozřejmě také bezpečnější :) prostředí pro uživatele postižené částečnou barvoslepostí. Rozšíření se jmenuje „Color Enhancer“, na svědomí ho má Google Accessibility team, který se v rámci stejnojmenného programu zformoval roku 2005 za účelem zpřístupnit svůj prohlížeč všem uživatelům s nějakou takovou indispozicí. François Beaufort, technologický evangelista chromu, toto nové rozšíření popsal jako upravitelný barevný filtr, který je aplikovatelný na všech webových stránkách a vylepšuje tak vnímání barev částečně barvoslepým uživatelům. Vše je krásně plynulé a podle ostatních uživatelů až na nějaké výjimky plně funkční.

fig1 fig2

Zobrazení bez filtru a s filtrem

V případě že jste jedním z těchto uživatelů nebo jen tak ze zvědavosti toto rozšíření chcete vyzkoušet, první věcí co musíte udělat je samozřejmě si rozšíření stáhnout z Chrome web store. Jakmile tak uděláte a nainstalujete, vedle vašeho searchbaru se objeví ikonka tří barevných kuliček. Po rozkliknutí se objeví kromě dalších věcí možnost nastavení. V nastavení si vyberte ten řádek s obrazci, které jsou viditelné nejlépe, a pomocí dolního posuvníku si viditelnost obrazců můžete ještě upravit. Jakmile jste s nastavením spokojeni, stačí pak jenom zaškrtnout možnost Aktivovat? a váš prohlížeč se okamžitě (není potřeba refresh) rozjasní.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura:wiki­pedia.org
(1):pcworld.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 8.5.2015 14:30
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Michal Žůrek - misaz:8.5.2015 19:48

Když vidím blbečky na přechodech ty statistiky sedí.

 
Odpovědět
8.5.2015 19:48
Avatar
Jakub Horák
Člen
Avatar
Jakub Horák:15.5.2015 16:23

Akorát nevím k čemu je to dobrý, že tam jsou jiný barvy.

 
Odpovědět
15.5.2015 16:23
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Druid
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jakub Horák
Druid:15.5.2015 17:02

No, ono je hodně druhů barvosleposti. Někteří třeba nevidí zelenou a červenou mají za žlutou. Když je pak červené pozadí se žlutým textem, vidí prd.

Odpovědět
15.5.2015 17:02
Život je tak trapný bože, jak uprdnutí do soulože.
Avatar
Gabriel Mastný
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Druid
Gabriel Mastný:15.5.2015 19:19

Právě proto je na začátku kalibrace aby si kdokoliv mohl filtr nastavit k oku svému :)

Odpovědět
15.5.2015 19:19
Where there's will, there's way.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.