Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij halloweenské akce 80% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Python týden

Google investuje do obnovitelných zdrojů energie

Google oznámil, že vyjednává podmínky pro šest solárních a větrných projektů. Ty masivním způsobem zvýší zásobování energií z čistých (tj. obnovitelných) zdrojů pro jeho čtrnáct datacenter. Tyto projekty podle odhadů poskytnou 842 MW čisté energie a budou uskutečněny ve Spojených Státech, Čile a Švédsku v následujících dvou letech. Takové množství energie by klidně mohlo zásobovat dvě San Francisca. Zvýší se tím také kapacita veškeré světové energie z obnovitelných zdrojů o 2 GW.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Společnost Google už předtím plánovala ztrojnásobit veškeré zásobování energie z obnovitelných zdrojů. Už v roce 2025 chce být Google zásobován pouze čistou energii. Podle Google je tohle je největší investice ze strany ziskové společnosti vůbec a přichází právě v době, kdy se americký prezident Obama zúčastnil sumitu ohledně klimatických změn v Paříži. Před pár dny oznámili také Bill Gates (Microsoft), Mark Zuckerberg (Facebook) a Jeff Bezos (Amazon) své plány v rámci investování do výzkumu obnovitelných zdrojů a s nimi dalších deset společností.

"Z naší strany tato spolupráce nejenom sníží celkový dopad na životní prostředí, ale také dává smysl po obchodní stránce, neboť povede k lepším cenám," dodává Google ve svém oznámení.

Zdroj: Wired


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Matt 4.12.2015 20:50
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Libor Šimo (libcosenior):5.12.2015 15:19

Dávam tebe aj Googlu palec hore. ;-)

Odpovědět
5.12.2015 15:19
Aj tisícmíľová cesta musí začať jednoduchým krokom.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.