Python týden Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy Python. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Už brzy bude Google zapomínat

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Koncem měsíce začne Google regulovat výsledky vyhledávání v Evropě. Důvodem toho je rozhodnutí Evropského soudu. Ten požaduje po všech poskytovatelích internetového vyhledávání v EU, aby zvážili žádosti lidí, jejichž soukromí by mohlo být narušeno.

Minulý měsíc zavedl Google možnost zaslání žádosti o výmaz pro tyto žadatele. Od té doby obdržel přes 50.000 žádostí na stažení odkazů. Během prvních 24 hodin bylo zaznamenáno 12.000 žádostí. Interní tým vedený právním oddělením Googlu bude přezkoumávat každou žádost zvlášť. Pokud bude žádosti vyhověno, link bude stažen ze všech 28 zemí EU.

Pokud si také chcete postěžovat, formulář (zde) vyplníte celkem snadno. Je třeba poskytnout odkaz, který vás poškozuje. Dále se musíte foto-identifikovat a krátce zdůvodnit, jak vás odkaz poškozuje. Pokud Google vyhoví vaší žádosti, dojde ke stažení odkazů z evropských domén, ovšem přes google.com budou odkazy stále dostupné.

Jelikož si lidé zjevně nejsou rovni, není známo, zda i nerezidenti EU mají toto právo. První odkazy budou smazány již brzy, ale potrvá delší dobu, než bude tento projekt efektivně fungovat. Pro kvalitní vykonání těchto nařízení Google sestavil speciální radu expertů, akademiků a výkonných ředitelů, do které patří třeba Jimmy Wales, zakladatel Wikipedie a hlasitý odpůrce rozhodnutí Evropského soudu.


 

 

Zprávu pro vás napsal Jan Stejskal 20.6.2014 17:14
Avatar
Autor se věnuje psaní zpráv ze světa IT. Autor studuje ekonomickou informatiku na JČU.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!