Letní akce PHP týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Google se roztahuje na píseček Amazonu

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Pro online konzumenty je Amazon poskytovatelem zboží všeho druhu. V některých městech dokonce obstarává i potraviny. Jeho růst na trhu menšího spotřebního zboží chce zpomalit Google. Podle některých zpráv se Google chystá investovat půl miliardy dolarů do expanze své služby Google Shopping Express.

Google amazon

Shopping Express umožňuje lidem nakupovat online u místních obchodníků a zboží obdržet tentýž nebo následující den. Nejedná se však pouze o konkurenční hašteření. S nárůstem uživatelů Shopping Express se zákonitě zvýší zisk z cílených reklam. A více síly v oblasti prodeje zboží, které momentálně absolutně dominuje Amazon, Google také jistě uvítá.

Technikou se však tyto subjekty liší. Zatímco Amazon svými obřími sklady a nízkými cenami oslabuje konkurenci, Google působí jako spojenec, který pouze zprostředkovává nákup. Využívat Google k těmto účelům se rozhodly velké firmy jako například Target, Toys R Us a Wallgreens.


 

 

Zprávu pro vás napsal Jan Stejskal 8.7.2014 11:54
Avatar
Autor se věnuje psaní zpráv ze světa IT. Autor studuje ekonomickou informatiku na JČU.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!