Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Google se roztahuje na píseček Amazonu

Pro online konzumenty je Amazon poskytovatelem zboží všeho druhu. V některých městech dokonce obstarává i potraviny. Jeho růst na trhu menšího spotřebního zboží chce zpomalit Google. Podle některých zpráv se Google chystá investovat půl miliardy dolarů do expanze své služby Google Shopping Express.

Google amazon
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Shopping Express umožňuje lidem nakupovat online u místních obchodníků a zboží obdržet tentýž nebo následující den. Nejedná se však pouze o konkurenční hašteření. S nárůstem uživatelů Shopping Express se zákonitě zvýší zisk z cílených reklam. A více síly v oblasti prodeje zboží, které momentálně absolutně dominuje Amazon, Google také jistě uvítá.

Technikou se však tyto subjekty liší. Zatímco Amazon svými obřími sklady a nízkými cenami oslabuje konkurenci, Google působí jako spojenec, který pouze zprostředkovává nákup. Využívat Google k těmto účelům se rozhodly velké firmy jako například Target, Toys R Us a Wallgreens.


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Jan Stejskal 8.7.2014 11:54
Avatar
Autor se věnuje psaní zpráv ze světa IT. Autor studuje ekonomickou informatiku na JČU.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!