Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Google v boji proti patentovým trollům

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Společnost Google v pondělí ohlásila spuštění svého experimentálního projektu, tzv. podpory prodeje patentů, tato služba má vytvořit takový další trh s patenty a zpříjemnit tak podmínky pro nezkušené prodejce a naopak omezit moc tzv. patentových trollů, jednotlivců skupujících patenty, na základě kterých se později soudí a vydělávají peníze na úkor výrobců různých produktů. Tento problém skvěle shrnuje John Oliver ve svém Last Week Tonight.

troll

popis tzv. patentového trolla (1)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Svůj patent mohou nabídnout jak společnosti, tak jednotlivci od pátku 8. května, kdy Google chystá otevřít nový portál, na kterém budete moci představit svůj patent a vznést požadavek v jaké finanční výši jste ochoten patent prodat. Tak můžete učinit až do pátku 22. května, kdy bude portál uzavřen, v následujícím měsíci projdou veškeré podané návrhy podrobným posouzením a do 26. června budou účastníci obeznámeni, zda má Google zájem právě o jejich patent. Konečná transakce by pak měla proběhnout nejpozději do konce srpna. Na blogu Googlu se objevilo oznámení od náměstka generálního poradce pro patenty, Allena Lo, ve kterém popisuje podrobnosti o tomto projektu a hlavně upozorňuje na snahu společnosti zlepšit problémový patentový systém. Takovéto hromadné skupování patentů avšak Google neprovádí poprvé, již v roce 2011 tak učinil ve snaze ubránit svůj OS Android před konkurenčními velikány (Apple, Microsoft a další), které obvinil z doslova snahy „uškrtit“ Android koordinovaným kompetitivním skupováním patentů.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: dmwmedia.com
(1): gizmodo.com


 

 

Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!