Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Google v boji proti patentovým trollům

Společnost Google v pondělí ohlásila spuštění svého experimentálního projektu, tzv. podpory prodeje patentů, tato služba má vytvořit takový další trh s patenty a zpříjemnit tak podmínky pro nezkušené prodejce a naopak omezit moc tzv. patentových trollů, jednotlivců skupujících patenty, na základě kterých se později soudí a vydělávají peníze na úkor výrobců různých produktů. Tento problém skvěle shrnuje John Oliver ve svém Last Week Tonight.

troll

popis tzv. patentového trolla (1)

Svůj patent mohou nabídnout jak společnosti, tak jednotlivci od pátku 8. května, kdy Google chystá otevřít nový portál, na kterém budete moci představit svůj patent a vznést požadavek v jaké finanční výši jste ochoten patent prodat. Tak můžete učinit až do pátku 22. května, kdy bude portál uzavřen, v následujícím měsíci projdou veškeré podané návrhy podrobným posouzením a do 26. června budou účastníci obeznámeni, zda má Google zájem právě o jejich patent. Konečná transakce by pak měla proběhnout nejpozději do konce srpna. Na blogu Googlu se objevilo oznámení od náměstka generálního poradce pro patenty, Allena Lo, ve kterém popisuje podrobnosti o tomto projektu a hlavně upozorňuje na snahu společnosti zlepšit problémový patentový systém. Takovéto hromadné skupování patentů avšak Google neprovádí poprvé, již v roce 2011 tak učinil ve snaze ubránit svůj OS Android před konkurenčními velikány (Apple, Microsoft a další), které obvinil z doslova snahy „uškrtit“ Android koordinovaným kompetitivním skupováním patentů.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: dmwmedia.com
(1): gizmodo.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 28.4.2015 15:03
Avatar
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!