Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Google zakáže reklamy na půjčky

Zpravodajství Web Google zakáže reklamy na půjčky

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google se rozhodl, že od 13. června bude blokovat reklamu na některé nebankovní půjčky a na takzvané, poslední dobou velmi populární, "půjčky do výplaty". Kritéria pro zablokování je splatnost kratší než 60 dní nebo RPSN (číslo určující výhodnost půjčky) větší, než 36 procent. Google k tomuto rozhodnutí vedl průzkum z nějž vychází, že tato půjčka může vést k nesplatitelným dluhům. Tyto blokace se tedy nebudou týkat standardních bankovních půjček, leasingů, kreditních karet a podobně.

Google Ads Zdroj: Google

V roce 2015 Google zablokoval 780 milionů reklam, o 50 procent více než předchozí rok. Důvody byly různé, od podvodů až k phishingu. Google se snaží, aby reklamy byly užitečné pro inzerenta i zákazníka, což podvodné reklamy nesplňují určitě a ty s "nebezpečnými" půjčkami jen stěží.

Zdroj: VentureBeat


 

 

Zprávu pro vás napsal Vojta Pšenák 15.5.2016 10:15
Avatar
Autor se věnuje psaní stránek v HTML a CSS, programování v PHP a skriptování v Pythonu. Vyznává filozofii OpenSource
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!