Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript
JavaScript týden

Grooveshark ze dne na den ukončuje svoji existenci

Populární streamovací hudební služba Grooveshark pod nátlakem nahrávacích společností ukončila ve čtvrtek 30. dubna svou existenci a musí smazat veškerý nelicencovaný obsah ze svých serverů, jakožto i odevzdat vlastnictví své webové stránky, mobilní aplikace a veškerých svých licencí a patentů. Na jejich stránkách se objevila stručná zpráva o ukončení veškerých aktivit spolu s omluvou, že se dopustili opravdu závažných chyb, které jim nadále neumožňují pokračovat v jejich aktivitě. Touto chybou bylo streamování nelicencované hudby, za což byl Grooveshark v hledáčku soudů už po delší dobu ale vždy se mu dařilo unikat obvinění díky tomu, že nelicencovaný obsah nahrávali pouze uživatelé Groovesharku nikoliv však jeho provozovatelé, ale v nedávné době se však dokázalo prokázat opak.

bar

(1)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Zjistilo se, že na podnět Escape Media (společnost vlastnící službu Grooveshark) zaměstnanci této společnosti nezákonně nahrávali většinu nelicencované hudby na úložiště Groovesharku. Díky těmto důkazům bylo naplánováno soudní líčení na 27. dubna v New Yorku, které mělo vyčíslit škody způsobené nahrávacím společnostem. Soudní proces byl nakonec odročen na 4 května, pravděpodobně kvůli mimosoudnímu vyjednávání o vyrovnání Groovesharku s postiženými společnostmi (mezi kterými kromě malých nezávislých studií patřili i např. Sony Music Entertaiment nebo Warner Music Group). Za každý nelicencovaný titul, kterých bylo zjištěno až na 4907 by mohla být vyměřena pokuta v rozmezí 750 až 30 tisíc dolarů a v případě, že se prokáže úmyslné nahrání titulu, může se pokuta vyšplhat až na 150 tisíc dolarů. Předběžně vypočtené škody se odhadují na 736 milionů dolarů.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: jaykogami.com
(1):zdnet.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 2.5.2015 23:15
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Richard
Člen
Avatar
Richard:2.5.2015 23:53

Celkem by se hodila důležitá informace pro uživatele - jak z Groovesharku vytáhnout svoje playlisty. (jde to přes localstorage)

Odpovědět
2.5.2015 23:53
$action = $_GET['Life']; | Když dáš mínus, napiš proč!
Avatar
szymsza
Redaktor
Avatar
szymsza:8.5.2015 15:58

Jako chápu, že dělali něco protizákonného, ale cca 3 mil. Kč za jednu písničku??? Tady si chce někdo hodně, hodně namastit kapsu.

 
Odpovědět
8.5.2015 15:58
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Neaktivní uživatel:10.5.2015 16:00

Je zpět! Změstnanec GS tušil že k tomu dojde a nazálohoval si data. Je to na www.groovrshark.io

Odpovědět
10.5.2015 16:00
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.