Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

HTML5 - bezpečnostní hrozba?

Zpravodajství Web HTML5 - bezpečnostní hrozba?

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Na Konferenci bezpečnosti mobilních technologií v San Jose bylo oznámeno, že aplikace psané na základě HTML5 mají výrazné bezpečnostní slabiny. Univerzitní výzkumy objevily možnost zneužití škodlivého kódu prostřednictvím mnoha funkcí mobilních aplikací.

Škodlivý kód dokáže skenovat soukromé informace a předávat je útočníkovi. Navíc se červ dokáže odeslat všem kontaktům v adresáři. Bezpečnostní slabiny v aplikacích na základě HTML5 by se mohly stát velkým problémem.

HTML 5

Webový zpravodaj Gartner odhaduje, že v roce 2016 bude touto slabinou postižena polovina mobilních aplikací. Aplikace kombinující HTML, CSS a Javacript totiž umožňují míchání dat a kódu dohromady a při špatné volbě rozhraní se škodlivý kód může spustit sám.

Mezi způsoby napadení patří QR code, JPEG obrázek, nebo například MP3 soubor. Dále se může šířit prostřednictvím SMS, nebo přes Bluetooth. "Pokud aplikace fungují napříč platformami, stejně tak se i jejich slabiny napříč platformami vyskytují," dodávají výzkumní pracovníci.


 

 

Zprávu pro vás napsal Jan Stejskal 20.6.2014 17:04
Avatar
Autor se věnuje psaní zpráv ze světa IT. Autor studuje ekonomickou informatiku na JČU.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!