Využij akce až 30% zdarma při nákupu e-learningu. Zároveň pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Hledáme fulltime koordinátora/ku kurzů. 100% homeoffice,100% časově flexibilní. Mám zájem!
discount week 30

HTML5 - bezpečnostní hrozba?

Na Konferenci bezpečnosti mobilních technologií v San Jose bylo oznámeno, že aplikace psané na základě HTML5 mají výrazné bezpečnostní slabiny. Univerzitní výzkumy objevily možnost zneužití škodlivého kódu prostřednictvím mnoha funkcí mobilních aplikací.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Škodlivý kód dokáže skenovat soukromé informace a předávat je útočníkovi. Navíc se červ dokáže odeslat všem kontaktům v adresáři. Bezpečnostní slabiny v aplikacích na základě HTML5 by se mohly stát velkým problémem.

HTML 5

Webový zpravodaj Gartner odhaduje, že v roce 2016 bude touto slabinou postižena polovina mobilních aplikací. Aplikace kombinující HTML, CSS a Javacript totiž umožňují míchání dat a kódu dohromady a při špatné volbě rozhraní se škodlivý kód může spustit sám.

Mezi způsoby napadení patří QR code, JPEG obrázek, nebo například MP3 soubor. Dále se může šířit prostřednictvím SMS, nebo přes Bluetooth. "Pokud aplikace fungují napříč platformami, stejně tak se i jejich slabiny napříč platformami vyskytují," dodávají výzkumní pracovníci.


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Jan Stejskal 20.6.2014 17:04
Avatar
Autor se věnuje psaní zpráv ze světa IT. Autor studuje ekonomickou informatiku na JČU.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!