MS Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Moderní weby zpomalují internet

Ačkoliv se přenosová rychlost internetu globálně čím dál tím více zrychluje a neustále se vymýšlejí nové způsoby a technologie jak tuto rychlost ještě posílit, v jistém smyslu slova se internet rok od roku nepatrně zpomaluje, o tom informoval portál http Archive. Podle záznamu z archívu se velikost webových stránek, nejenom díky rychlému vývoji webových jazyků, za poslední tři roky až zdvojnásobila, přičemž průměrná velikost dnešních webových stránek je okolo 2.1 MB. A vlastně se není čemu divit, protože ty doby kdy měly weby hlavní funkcí své návštěvníky informovat jen těmi nejhlavnějšími zprávami, popřípadě několika málo obrázky s na dnešní dobu už nízkým rozlišením jsou tatam.

responze
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Každodenním chlebem dnešních provozovatelů webových stránek z jakýmkoliv zaměřením je, kromě čistě informativního obsahu také přikládání atraktivních videí a obrázků, které vždy mají na velikosti stránek většinový podíl, různých interaktivních plug-inů, komentářů a každodenního feedu, popřípadě vlastních stylů písma. Další ne zrovna skromnou „fičurou“, která v konečném důsledku pro návštěvníky stránek nemá žádný přínos, ale v šetrnosti si také nezadá, jsou sledovací nástroje na pozadí, které provozovatelovi stránek poskytnou informace nejenom o počtu jeho návštěvníků, ale také i dobu jejich návštěvy, jaký používají prohlížeč a mnoho dalšího, dobrým příkladem je asi nejpoužívanější Google Analytics. V posledním roce se hitem web tvorby stala responzivita, díky které si sice obsah užijete ve svém plném potenciálu na každém zařízení, ale zase se musí počítat s dalším nárokem na prostor. Následující tabulky toho řeknou asi více:

content flash

api fonts

forms

Obrázky převzaty z: httparchive.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 18.6.2015 21:35
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:19.6.2015 12:25

Nějak mi uniklo, proč by měly zpomalovat internet jako takový. Jinak to pro mě není zas tak velké překvapení, že se velikost webů zvětšila, hlavně proto se zvyšuje rychlost internetu.

Odpovědět
19.6.2015 12:25
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Libor Šimo (libcosenior):19.6.2015 12:47

Nedávno som niekde čítal, že ak takýmto tempom porastie nielen náročnosť stránok, ale aj ich počet (denne niekoľko tisíc), internet úplne prestane stíhať, alebo budú musieť vymyslieť nejakú novú technológiu.

Odpovědět
19.6.2015 12:47
Aj tisícmíľová cesta musí začať jednoduchým krokom.
Avatar
Odpovídá na Libor Šimo (libcosenior)
Tomáš Maňhal:19.6.2015 12:56

K čemu vyvíjet technologii. Prostě přivřou kohoutky aby neteklo tolik dat a donutí tvůrce webových stránek své kódy optimalizovat, respektive minimalizovat. Spousta vývojářů stále kašle na minimalizaci a optimalizaci, ale časem je to donutí :-) Vlastně už dnes vyhledávače začínají řešit jak rychle se web načítá :-)

 
Odpovědět
19.6.2015 12:56
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Libor Šimo (libcosenior):19.6.2015 14:36

Bol prekonany telegraf, drotovy telefon, bude prekonany aj internet...

Odpovědět
19.6.2015 14:36
Aj tisícmíľová cesta musí začať jednoduchým krokom.
Avatar
Old Account
Člen
Avatar
Old Account:19.6.2015 16:57

Skuste sa pozriet na protokol HTTP/2 - tu je mensie porovnanie vykonu s HTTP a SPDY https://blog.httpwatch.com/…y-and-http2/

Odpovědět
19.6.2015 16:57
"If you keep your eye on the profit, you’re going to skimp on the product. But if you focus on making really gre...
Avatar
katrincsak
Člen
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
katrincsak:12.7.2015 8:38

Zpomalují internet jako takový proto, že již internet používá mnohonásobně více lidí než tomu bylo dříve a vše má své kapacity. Jednak se zvyšuje počet požadavků a zároveň tedy i jejich objem a když se navýší ještě velikost toho co uživatel načítá, tak je rozdíl obrovský. To znamená, že v domácnostech již dnes je normální mít několik desítek Mb/s a navyšuje se to, ale do budoucna to ohrožuje celou strukturu. Je to jak hráz co propouští vodu. Samozřejmě jak je na tom skutečná technická stránka, tak kdo ví.

 
Odpovědět
12.7.2015 8:38
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.