Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Na Google Docs mířil nenápadný phising

To, že na uživatele služeb od Googlu míří phisingové útoky, je celkem běžné. Ten poslední byl ale velmi promyšlený, místo požadavku na přihlašovací údaje na pochybné doméně chtěl totiž po uživateli OAuth přístup k jeho účtu. Ten se tak nacházel na stránce Googlu, kde se ho aplikace s názvem "Google Docs" ptala na to, jestli ji pustí do svého účtu.


Nenápadný dialog, který žádal uživatele o přístup; Zdroj: The Verge

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Někomu mohlo přijít divné, že chce aplikace Google Docs přístup i k něčemu jinému, než jsou dokumenty, někdo se zase mohl podívat do detailu aplikace a zjistit, že jejím vývojářem je někdo s e-mailem eugene.pupov@gmail.com, a že budou aplikací přesměrováni na pochybnou doménu s koncovkou .info. Někomu zase mohl přijít podezřelý i propracovaný e-mail, který byl dokonce ve stejném designu, jaký používá Google.

Google se však o útok rychle postaral. Půl hodiny od jeho zveřejnění na Redditu byl přístup aplikaci přes OAuth odebrán, stránka byla odeslána do Chromu, Firefoxu a Safari přes databázi Safe Browsing a v Googlu pracují i tomu, aby podobným útokům příště zabránili. Pravděpodobně tak dojde například k omezení vytváření aplikací, které mají v názvu Google.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 4.5.2017 21:30
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:4.5.2017 22:22

To mi připomíná to, když si někdo koupil doménu Googlu za pár babek kvůli bugu v Google domains :D

Odpovědět
4.5.2017 22:22
the cake is a lie
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.