Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Službě Tumblr unikla data z roku 2013

Americká společnost Yahoo, která vlastní miniblogovací službu Tumblr od čtvrtka požaduje po všech uživatelích, aby si změnili hesla. Důvodem je, že neznámý útočník Tumblr naboural a ukradl určitá data z počátku roku 2013 - především hesla k Yahoo emailům a Tumblr účtům.

Tiskový mluvčí Tumblr nepřiblížil ani kdo data ukradl, ani jak byl únik objeven, ani kolik emailových adres se to týká a ani kolik z nich jsou stále aktivní účty. Taktéž nesdělil, zdali je bezpečnostní slabina opravena. Veškeré tajnosti kolem vyšetřování jsou zřejmě z bezpečnostních důvodů.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

"Tato data jsou tři roky stará a my z té doby nemáme žádné investigativní informace," vysvětlil tiskový mluvčí služby Tumblr v emailu pro magazín Threatpost. "Většina zabezpečení z té doby už byla modernizována a většina hesel byla změněna."

Yahoo dále na svém blogu vysvětluje: "Jakmile jsme problém objevili, okamžitě jsme se ním začali zabývat. Naše vyšetřování nás prozatím vede k přesvědčení, že žádný účet Tumblr nebyl zneužit. Přesto jsme raději uživatelům doporučili si heslo změnit."

Miniblogovací služba Tumblr společnosti Yahoo vydělala v roce 2013 až 1.1 miliard dolarů. Od té doby se jejich zabezpečení několikrát modernizovalo. Před rokem zavedli funkci, která uživatele upozorní, když někdo na jeho účet podnikne státem financovaný hackerský útok. V současné době Yahoo nabízí také dvojfázové ověření identity.

Hackery ke kradení hesel obvykle vede vidina zisku. Např. minulý týden nějaký ruský hacker prodal na darkwebu za méně než jeden dolar databázi ukradených hesel. Ta obsahovala až 272 miliónů emailů a hesel, přičemž některé z nich byly také Yahoo účty.

Zdroj: Threatpost


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 15.5.2016 12:17
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
jnao01
Člen
Avatar
jnao01:28.5.2016 19:25

...vydělala v roce 2016 až 1.1 miliard dolarů. Od té doby se jejich zabezpečení několikrát modernizovalo...

Určite tam má byť 2016?

 
Odpovědět
28.5.2016 19:25
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na jnao01
Neaktivní uživatel:30.5.2016 5:49

nemá

opraveno

Odpovědět
30.5.2016 5:49
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.