Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Službě Tumblr unikla data z roku 2013

Zpravodajství Web Službě Tumblr unikla data z roku 2013

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Americká společnost Yahoo, která vlastní miniblogovací službu Tumblr od čtvrtka požaduje po všech uživatelích, aby si změnili hesla. Důvodem je, že neznámý útočník Tumblr naboural a ukradl určitá data z počátku roku 2013 - především hesla k Yahoo emailům a Tumblr účtům.

Tiskový mluvčí Tumblr nepřiblížil ani kdo data ukradl, ani jak byl únik objeven, ani kolik emailových adres se to týká a ani kolik z nich jsou stále aktivní účty. Taktéž nesdělil, zdali je bezpečnostní slabina opravena. Veškeré tajnosti kolem vyšetřování jsou zřejmě z bezpečnostních důvodů.

"Tato data jsou tři roky stará a my z té doby nemáme žádné investigativní informace," vysvětlil tiskový mluvčí služby Tumblr v emailu pro magazín Threatpost. "Většina zabezpečení z té doby už byla modernizována a většina hesel byla změněna."

Yahoo dále na svém blogu vysvětluje: "Jakmile jsme problém objevili, okamžitě jsme se ním začali zabývat. Naše vyšetřování nás prozatím vede k přesvědčení, že žádný účet Tumblr nebyl zneužit. Přesto jsme raději uživatelům doporučili si heslo změnit."

Miniblogovací služba Tumblr společnosti Yahoo vydělala v roce 2013 až 1.1 miliard dolarů. Od té doby se jejich zabezpečení několikrát modernizovalo. Před rokem zavedli funkci, která uživatele upozorní, když někdo na jeho účet podnikne státem financovaný hackerský útok. V současné době Yahoo nabízí také dvojfázové ověření identity.

Hackery ke kradení hesel obvykle vede vidina zisku. Např. minulý týden nějaký ruský hacker prodal na darkwebu za méně než jeden dolar databázi ukradených hesel. Ta obsahovala až 272 miliónů emailů a hesel, přičemž některé z nich byly také Yahoo účty.

Zdroj: Threatpost


 

 

Zprávu pro vás napsal Filip Matthias Lukl 15.5.2016 12:17
Avatar
Autor momentálně pracuje jako překladatel v jedné malé velké společnosti. A také rád píše...
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
jnao01
Člen
Avatar
jnao01:28.5.2016 19:25

...vydělala v roce 2016 až 1.1 miliard dolarů. Od té doby se jejich zabezpečení několikrát modernizovalo...

Určite tam má byť 2016?

 
Odpovědět 28.5.2016 19:25
Avatar
Odpovídá na jnao01
Filip Matthias Lukl:30.5.2016 5:49

nemá

opraveno

 
Odpovědět 30.5.2016 5:49
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.