Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy

Spojené království plánuje zakázat falešné profily

Ve Spojeném království nyní zvažují nový balíček zákonů a směrnic, který rozšíří současnou sadu zákonů CPS (Crown Prosecution Service.). Ty mají bránit tzv. "internetovým trollům" zakládat na sociálních sítích či jiných webových stránkách účty s nepravdivými údaji, např. jméno nějaké cizí osoby za účelem poškození její reputace.

Zákon dále třeba zakazuje šířit tzv. "revenge porn", tedy něčí pornografický materiál bez jeho souhlasu. Často se jedná o případy, kdy se partneři rozejdou ve zlém a jeden z nich jakožto pomstu někde zveřejní intimní fotografie ex-partnera.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Alison Saunders, ředitelka státního zastupitelství, řekla, že nová směrnice je reakcí na zvyšující se zneužívání identit a šíření ponižujícího materiálu online. Podle ní se nemusíme bát nějakého omezení svobody slova online nebo něčeho takového. Dále tvrdí, že kdyby zákon měl obsahovat takové změny, které by zaručily oběti zneužití osobních údajů, že může být na internetu plně anonymní, podpořila by je.

Směrnice nyní rozlišuje tři kategorie provinění. První nastává, když něčí aktivita online se stává pro někoho hrozbou. Za druhé, když se někdo na někoho přímo zaměří, obtěžuje, stalkuje a za třetí, pokud poruší nějaký soudní příkaz.

Jinak zákon se nebude vztahovat na lidi mladší patnácti let, protože prý ještě "nejsou schopny posoudit důsledky svého jednání".

Zdroj: Naked Security

Zdroj obrázku: Pixbay


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 5.3.2016 14:47
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!