V Americe docházejí IPv6
Od počátku adresování počítačů v internetu se používal protokol IPv4. Ze začátku stačil, ale jeho rozsah byl omezený na pouhé 4 miliardy různých adres, tj. 1 adresa na každé dva žijící lidi na zemi. Část rozsahu také sebraly adresy určené pro lokální použití, například 192.168.x.x nebo 172.16.x.x Jelikož s rozvojem internetu přestal rozsah pomalu stačit, byl vytvořen nový protokol IPv6.

IPv6 je oproti IPv4 delší, z toho vyplývá, že zde máme větší rozsah IP adres. Na každého žijícího člověka vychází zhruba 100 adres.
Velcí internetoví hráči v Americe tak začali přecházet na hierarchické skládání IP adres, tak jak bylo u protokolu původně zamýšleno. IPv6 podporuje prefixy jednotlivých podsítí, na kterém závisí i číslování dalších podsítí, což velmi usnadňuje správu při změně ISP nebo pokud se ISP rozhodne přečíslovat svoji infrastrukturu. Jenže zde je háček - protokol původně počítal s ukončením hierarchického uspořádání na úrovni městských WAN, ale AT&T, Comcast a další se rozhodli do veřejného číslování zahrnout i domácí LAN, čímž každé zařízení připojené k internetu dostalo vlastní veřejnou IP adresu. Z bezpečnostních důvodů jsou samozřejmě ve výchozím stavu na NATu blokovány, ale tímto se připravuje půda pro velký rozvoj IoT, kdy pak následně bude stačit pouze povolit přístup na dané zařízení.
Vyčerpání IPv6 adres pro Ameriku bylo původně předpovězeno někdy na rok 2250, pokud zůstane stejný nárůst zařízení, jenže rozdělení jednotlivých rozsahů pro jednotlivé koncové body (domácnosti, firmy,..), kdy velké části z rozsahů zůstávají nevyužity došlo k rapidnímu boomu a k vyčerpání adres má prý dojít už v roce 2050.
Zdroj: The Verge