ITnetwork summer 2020
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP

Víc než 117 milionů uniklých účtů Linkedin na prodej

Víc, než 117 milionů přihlašovacích údajů k Linkedin jsou na prodej na černém trhu "The Real Deal" a nabízí je hacker vystupující pod jménem Peace (mír). Cena je 5 bitcoinů (tedy víc než 2000 dolarů).

K úniku dat došlo na webu Linkedin v roce 2012 a tehdy společnost odhadovala, že bylo napadeno šest a půl milionů účtů. Ale nyní se ukázalo, že je jich doopravdy 167 milionů, z nichž se podařilo rozšifrovat 117. A Peace potvrdil, že jeho data pochází právě z tohoto úniku.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Kromě Peaceho nabízí k prodeji na darkwebu tyto přihlašovací údaje také skupina ruských hackerů nazývající se LeakedSource. Jejich nabídka obsahuje vzorek s jedním miliónem přihlašovacích údajů. Podle výzkumníka Troye Hunta jsou tato data skutečná.

Manažer bezpečnosti společnosti Linkedin Tod Beardsley tvrdí, že pro hackery nejsou cenná ani tak hesla, jako spíše velká databáze emailových adres, které patří mnoha profesionálům.

Šéf bezpečnosti pak vydal prohlášení, ve kterém připomíná únik dat v roce 2012 a jaké bezpečností kroky následovaly po tomto úniku. To zahrnuje především hromadný reset všech hesel a opravu bezpečnostních slabin v systému.

Dále píší: "Bereme naše zabezpečení zcela vážně. Nyní už nabízíme dvoufázové ověření a doporučujeme našim uživatelům navštívit naše centrum bezpečnosti a také užití silných hesel."

Pokud jste si nezměnili heslo už před čtyřmi lety, možná je nejvyšší čas.

Zdroj: Threatpost


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Matt 19.5.2016 20:36
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Richard Závodný:19.5.2016 20:50

Před čtyřmi lety jsem účet na LinkedIn neměl, takže je to v cajku. :D

 
Odpovědět
19.5.2016 20:50
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.