Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

11 nejlepších aprílových oznámení roku 2015

Určitě vám neuteklo, že ve středu bylo prvního Apríla, což je celosvětově významný den hlavně proto, že pod jeho záminkou si může beztrestně udělat nějaký šprým kdokoliv téměř z kohokoliv. Z tohoto dne těží opravdu všichni jak obyčejní smrtelníci tak také i velké firmy. A právě díky tomu vám přináším 11 nejlepších aprílových oznámení za rok 2015 podle portálu Verge . Podívejte se nad kterými věcmi se svět na internetu společně nazlobil nebo nasmál.

Ručně dělaný Selfiestick od Motoroly

Motorola ve svém videu představila ručně dělanou selfiestick, video má zároveň působit jako taková vtipná satira na hojně užívaná propagační videa typu jak výrobci dělají své produkty s porozuměním k materiálu a láskou.

Smartbox od Google

Google přišel hned s několika vtípky, prvním na seznamu je jeden ze stěžejních symbolů pravé americké rodiny žijící na předměstí, mailbox neboli po Česku poštovní schránka. Google ukázal nový koncept moderního digitálního mailboxu s OS android, který vám spočítá a dokonce i roztřídí příchozí poštu a obeznámí vás o stavu obsahu schránky. Také má vestavěnou autoregulaci teploty a v případě neautorizovaného přístupu se postará i o útočníka.

Parní steam machine box

Opravdu zajímavý kousek se objevil na skladech Eshopu ThinkGeek.com. Za 400 dolarů si zde můžete "zakoupit" herní konzoli běžící na OS Steam pracující výhradně na páře, která je produkována malým kotlíkem na pevné palivo. Kdyby se jednalou o reálný produkt, určitě by byli potěšeni nejen fanoušci Bioshocku.

Inteligentní autonomní vozidlo od Tesly

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Tesla se nespokojila pouze s autonomnímy vozidly, ale chce jim vdechnout také i základní smysly. Prvním takovým by měla být schopnost auta vyhnout se případným incidentům, kdy vám chce ruka zákona dát pokutu za špatné parkování. Auto se tak bude snažit odradit policistu dát vám lístek s pokutou za stěrače jejich aktivací, popřípadě bude objíždět blok tak dlouho, dokud si auto nepřijdete sami vyzvednout.

Google maps Pac-man

K tomuto spíše Eastereggu není moc co říci, navíc jste si už i tu na portálu o něm mohli už přečíst. Pokud jste ale Pacmana ve středu nezastihli, můžete si ho ještě zahrát na tomto odkazu . Google si pro vás navíc připravil několik míst, kde to opravdu stojí za to, ty ale budete muset objevit pomocí vodítek, které jsou také k dispozici v odkazu výše.

Google po zpátku

A konečně do třetice v tento vyjímečný den, doména google.com zrcadlově otočila kompletně celý svůj obsah.

Funny or Die Dips

Stránka Funny or Die představila novou aplikaci na virální videa. Háček je ovšem v tom, že váš zábavný obsah nesmí být delší jak 1.5 vteřiny. Projektu se zúčastnilo velké množství celebrit a opravdu stojí za to si prohlédnout všechny jejich vtipná videa.

MS-DOS Mobile

Microsoft jako svůj aprílový vtípek sáhl trochu do své historie a vdechl nový život stařičkému MS-DOS, předělanému pro mobilní telefony. Opravdová fungující aplikace je k dispozici pouze pro mobilní telefony s OS Windows 8 a Windows 8.1.

Záhadné tlačítko na redditu

Na Redditu se objevilo tlačítko s minutovým odpočítáváním a počtem zúčastněných, pokaždé když nějaký uživatel toto tlačítko zmáčkne, odpočítávání se zresetuje na původní hodnotu. Jestli má tlačítko nějaký účel nebo je to jen aprílový vtip programátorů se asi nikdy nedozvíme, dokonce i to co se stane po tom odpočítávání je stále ve hvězdách. Tlačítko je stále aktivní a podle měření se klikání zúčastnilo něco málo přes pětset tisíc lidí.

Varování na Netflixu

Vlastníci Netflixu si mohli ve středu povšimnout série 13 varovných videí o zodpovědnosti a zdravém sledování filmů bez tzv. gaučingu. Jedno z třinácti videí se vždy ukázalo v případě, že jste sledovali filmy déle jak dvě hodiny v kuse.

Sandstormiáda na youtube

Youtube se také ukázalo se svým aprílovým vtipem. Kdykoliv jste hledali nějaké video, mohli jste si všimnout, že opravná funkce "Did you mean" pokaždé doporučila jediný výsledek a to písničku Sandstorm od Darude. Dokonce i v ostatních videích se zobrazovaly tzv. snippety odkazující na tuto písničku:

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: hdwallpapers.com
ostatní: theverge.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 3.4.2015 12:07
Avatar
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Daniel Vítek:6.4.2015 10:07

Sakra já na ten Smartbox skočil :D

Odpovědět
6.4.2015 10:07
Na síti působím už pěknou řádku let. Pokud budeš něco potřebovat, písni mi, pokusím se ti poradit :)
Avatar
szymsza
Redaktor
Avatar
szymsza:10.4.2015 18:22

Ta Sandstormiáda byla asi hodně drahá reklama :D

 
Odpovědět
10.4.2015 18:22
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Neaktivní uživatel:15.4.2015 8:58

ten ms-dos mobile je výborný hlavně ta ASCII kamera :-D

Odpovědět
15.4.2015 8:58
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Petr Holfeld
Člen
Avatar
Petr Holfeld:3.9.2015 18:26

MS-DOS Mobile to prostě nelze nemít :-) totální úlet!

 
Odpovědět
3.9.2015 18:26
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.