Desková hra pokořila několik rekordů na Kickstarteru

Minulý pátek (20. února) úspěšně skončila kickstarterovská kampaň deskové hry nazvané Exploding Kittens od v zahraničí velice známého spisovatele, kreslíře a také i kodéra Matthewa Inmana. Ten na internetu vystupuje jako The Oatmeal a na hře se podílel se svými přáteli: Elan, Lee, Shane a Small.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Mathew má na svém účtě docela velké množství úspěšných knih a komixů (The terrible and wonderful reasons why i run long distances, why the mantis shrimp is my new favorite animal nebo How to tell if your cat plotting to kill you), veškerá jeho díla si můžete prohlédnout na jeho stránkách zde. A proč je vůbec tento projekt tak zajímavý? Inu, hlavní cíl vybrat 10 000 dolarů se podařilo pokořit hned první den (20. ledna) a poté již to nebylo o výběru peněz, ale o tvorbě komunity, kterou si Matthew bez problémů naklonil na svou stranu hlavně díky vtipné ilustraci jak své deskové hry, ale také hlavně šílené hry v podobě získávání komunitních achievementů mezi kterými se kromě běžných cílů jako vybrat určitou částku peněz, likovaní na FB a twitteru nebo získávání přispěvatelů, také objevily cíle s účelem spíše pobavit. Byly to například sdílení různých vtipných obrázků s tématikou zakládající se na Exploding kittens, mezi nejšílenější patřil třeba achievement sdílení obrázku pěti spidermanů v jednom kajaku, 25 obrázků kočkovousů (beardcat) nebo bramborové kočky (potatocat).

achievements

Komunitní achievementy od tvůrců Exploding Kittens (1)

Budování této komunity také napomohlo vytvoření záznamů o této hře na Wikipedii ještě před vydáním hry a to samotnou komunitou. A co bylo ještě vetším úspěchem nejen pro Matthewa a jeho tým, ale také pro samotný kickstarter, byla ohromující konečná čísla. Totiž z původního cíle vybrat 10 000 dolarů (241 000 Kč) se podařilo vybrat neuvěřitelných 8 782 571 dolarů (212 mil Kč.), což v žánru her z tohoto projektu tvoří nejvíce finančně podporovaný projekt, co byl kdy založen a třetí bez ohledu na žánr. A co se týče počtu přispěvatelů, 219 382, zde se umístil na krásném sedmém místě a porazil tak například hru Wasteland 2 nebo Ouya konzoli. Na již uzavřený projekt na kickstarteru se můžete podívat zde.

Zdroje obrázků použitých ve článku:
miniatura: digitartrends.com
(1): kickstarter.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 23.2.2015 13:22
Avatar
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Adam Ježek
Redaktor
Avatar
Adam Ježek:23.2.2015 14:13

A to když sem psal o bramborovém salátu, tak jsem si myslel, že větší šílenství na kickstarteru už jentak nebude :D
http://www.itnetwork.cz/…0-000-dolaru

Odpovědět
23.2.2015 14:13
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.