September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Služby Playstationu opět nedostupné kvůli útoku DDoS

Playstation network ddos útok

Takto vypadala obrazovka napadené služby Playstation Store (1)

V pondělí 8.12 byly opět služby Playstation Network a Playstation Store přerušovaně nedostupné po několik hodin. Za útokem pravděpodobně stála skupina známá pod jménem Lizard Squad. Této skupině jsou připisovány už i útoky ze srpna nebo z minulého týdne na servery služby Xbox live od Microsoftu. Ve všech případech Lizard squad zaútočil způsobem známým jako DDoS (Distributed Deneal Of Services), tzn., že za použití pronajatých serverů nebo tzv. Zombie počítačů (osobních počítačů napadených k tomu uzpůsobeným malwarem za účelem převzetí alespoň částečné kontroly), zahltili servery služeb Playstation množstvím požadavků a tím tak ochromili jejich provozuschopnost, za což se dokonce Lizard „podepsal“ postem na twitteru.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Naštěstí až na to, že se nedalo na pár hodin připojit k žádné online hře, nedošlo k žádným závažnějším problémům. Což se nedá říci o incidentu z 24. listopadu, kdy byla společnost Sony (konkrétně Sony Pictures) napadena hackerskou skupinou Guardians of Peace (GOP), kterým se tak podařilo zveřejnit kvanta citlivých dat, hesel zaměstnanců, kontaktů, platů zaměstnanců a na samotný vrchol zveřejnili pět ještě nevydaných filmů. Ačkoliv se za tento útok podepsala skupina GOP, pořádně se neví, kdo by za tím mohl doopravdy stát a jedním z podezřelých je dokonce Severní Korea, jejíž motivem by mohla být pomsta za natočený film The Interview (v Americe vychází 25. prosince), který si dělá legraci z Kim Jong Una.

zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: inquisitr.com
(1): extremetech.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 10.12.2014 14:55
Avatar
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar

Člen
Avatar
:11.12.2014 18:13

Zabít je... Navíc slibují, že si s Xbox LIVE budou hrát i o vánocích...

 
Odpovědět
11.12.2014 18:13
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.