Letní akce! Lákají tě IT školení C#, Javy a PHP v Brně? Přihlas se a napiš nám do zpráv kód "BRNO 500" pro slevu 500 Kč na libovolný brněnský kurz. Lze kombinovat se slevami uvedenými u školení i použít pro více kurzů. Akce končí 28.7.

Google zavádí další úroveň zabezpečení vašeho účtu

Zpravodajství Web Google zavádí další úroveň zabezpečení vašeho účtu

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google již dlouho nabízí dvouúrovňovou ochranu vašich dat, tedy zadání vašeho hesla a v případě, že se přihlašujete z neznámé IP adresy, tak vám například zdarma zašle SMS nebo email s dočasným verifikačním kódem, zda jste to skutečně vy. Ale vzhledem k nedávnému úniku osobních dat se Google pro klid vaší duše rozhodl zavést další bezpečnostní prvek, jímž má být USB.

Oficiální název je Security Key a podle jeho „tvůrců“ má představovat vaši fyzickou přítomnost při přistupování k účtu. A pokud očekáváte, že vám k tomuto zabezpečení poslouží vaše stará flashka, budu vás bohužel muset zklamat. Google používá speciální U2F (Universal second Factor) protokol vytvořený a dodávaný společností FIDO Alliance, která se v celosvětovém měřítku zabývá autentizací (jedněmi ze zakladatelů této společnosti byli PayPal a Lenovo). Dalším menším nešvarem je, že tato služba není zaimplementována do účtů Googlu jako takových, ale do googlovského prohlížeče Chrome (od v 38 a vyšších). Takže pokud jste na mobilu nebo na počítači bez tohoto prohlížeče, jednoduše se budete muset navrátit zpět k přepisování temporary PINů, zaslaných mailem nebo SMS.

Google tvrdí, že je jen otázka času, než i ostatní vývojáři zaimplementují podporu protokolu U2F do svých prohlížečů. Takže pokud vás těchto pár nedokonalostí ještě neodradilo, tak si můžete tuto vymoženost pořídit. Jelikož Google protokol pouze využívá a není výrobcem Security Keys (pouze zprostředkovává službu, která ověřuje identifikaci), tak si je nebudete moci koupit přímo, ale například od Firmy Yubico, kde můžete klíč koupit v rozmezí od 15-50 dolarů.

security_key google verify

Jedno z USB zařízení s U2F (1), Nastavování služby security key v účtu google (2)

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura a (2): extremetech.com
(1): amazon.com


 

 

Zprávu pro vás napsal Gabriel Mastný 22.10.2014 21:31
Avatar
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Daniel Vítek:23.10.2014 8:08

O tom jsem chtěl psát já :D

Odpovědět  +2 23.10.2014 8:08
Motta jsou krátké texty, které se přidávají za každý váš komentář.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.