Anniversary - BF C/C++ week
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Narozeninové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C/C++

Google zavádí další úroveň zabezpečení vašeho účtu

Google již dlouho nabízí dvouúrovňovou ochranu vašich dat, tedy zadání vašeho hesla a v případě, že se přihlašujete z neznámé IP adresy, tak vám například zdarma zašle SMS nebo email s dočasným verifikačním kódem, zda jste to skutečně vy. Ale vzhledem k nedávnému úniku osobních dat se Google pro klid vaší duše rozhodl zavést další bezpečnostní prvek, jímž má být USB.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Oficiální název je Security Key a podle jeho „tvůrců“ má představovat vaši fyzickou přítomnost při přistupování k účtu. A pokud očekáváte, že vám k tomuto zabezpečení poslouží vaše stará flashka, budu vás bohužel muset zklamat. Google používá speciální U2F (Universal second Factor) protokol vytvořený a dodávaný společností FIDO Alliance, která se v celosvětovém měřítku zabývá autentizací (jedněmi ze zakladatelů této společnosti byli PayPal a Lenovo). Dalším menším nešvarem je, že tato služba není zaimplementována do účtů Googlu jako takových, ale do googlovského prohlížeče Chrome (od v 38 a vyšších). Takže pokud jste na mobilu nebo na počítači bez tohoto prohlížeče, jednoduše se budete muset navrátit zpět k přepisování temporary PINů, zaslaných mailem nebo SMS.

Google tvrdí, že je jen otázka času, než i ostatní vývojáři zaimplementují podporu protokolu U2F do svých prohlížečů. Takže pokud vás těchto pár nedokonalostí ještě neodradilo, tak si můžete tuto vymoženost pořídit. Jelikož Google protokol pouze využívá a není výrobcem Security Keys (pouze zprostředkovává službu, která ověřuje identifikaci), tak si je nebudete moci koupit přímo, ale například od Firmy Yubico, kde můžete klíč koupit v rozmezí od 15-50 dolarů.

security_key google verify

Jedno z USB zařízení s U2F (1), Nastavování služby security key v účtu google (2)

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura a (2): extremetech.com
(1): amazon.com


 

 

Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Daniel Vítek:23.10.2014 8:08

O tom jsem chtěl psát já :D

Odpovědět
23.10.2014 8:08
Na síti působím už pěknou řádku let. Pokud budeš něco potřebovat, písni mi, pokusím se ti poradit :)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.