Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 12 - Lepší práce s textem v InDesignu pomocí znaků a odstavců

V předchozím článku, Učíme se nastavovat obtékání, zarovnání a práci s fonty v Id, jsme si ukázali, jakým způsobem se dá zarovnávat v InDesignu. To jak z hlediska obtékání kolem obrázků, tak i z hlediska textu. Jak si do tohoto programu přidat fonty, které nám InDesign nenabízí.

Indesign je grafický nástroj, který výborným způsobem umí pracovat s textem. Proto je ho třeba využít a naučit se, jakým způsobem si lze upravit texty v článcích, e-publikacích, letácích atd. Zároveň si musíme i naši práci ulehčit, protože čas je velice drahý. Navíc si ukážeme i to, kde najdeme odrážky, a jak funguje v InDesignu funkce najít a nahradit slova.

Budeme pracovat i s tím, jakým způsobem se dají upravovat znaky a odstavce. Jak je můžeme i uložit a použít na další část textu. Podobně jako ve Wordu je to velice jednoduché.

Práce s odstavci a odstavcovými styly


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za exkluzivní cenu 552,50 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 27 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 98 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci se zaměříme na práci se znaky a odstavci. Především jak udělat náš článek atraktivnější a ulehčit si práci.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Filip Kraic
Avatar
Filip Kraic
Aktivity