Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Mezi 13:00 až cca 15:00 proběhne pravidelná odstávka sítě z důvodu aktualizace. Web bude po celou dobu nedostupný.

Algoritmy pro bludiště - Online kurz

Online kurz se věnuje různým algoritmům pro práci s bludištěm, ať už k jeho vytvoření nebo k hledání cesty do cíle v již existujícím prostředí.

4 lekcí

Co tě tutoriály naučí?

Nejprve můžeš začít algoritmem vlna, který slouží k vyhledání nejkratší cesty mezi překážkami ve dvourozměrném poli, tedy i v bludišti.

Jestliže nechceš vytvářet bludiště ručně, tak hned v následujícím tutoriálu se jej můžeš naučit náhodně generovat a to s různými úrovněmi obtížnosti.

Když už budeš umět algoritmus vlna, tak se určitě podívej i na Dijkstrův algoritmus. Ten na rozdíl od vlny umožňuje přesun nejen na čtyři bezprostředně sousedící políčka, ale i na zbylá čtyři rohová políčka v šikmém směru. Je tak mnohem univerzálnější.

Vyřešit problém bludiště musel již v řecké mytologii Theseus, který se vydal do labyrintu zabít Minotaura. Jaký algoritmus použil, se dovíš v dalším tutoriálu.

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Čápka. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály

Aplikace


 

Aktivity