Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Mezi 13:00 až cca 15:00 proběhne pravidelná odstávka sítě z důvodu aktualizace. Web bude po celou dobu nedostupný.

Matematické algoritmy - Online kurz

Online kurzu se naučíš množství matematických algoritmů spolu s jejich implementacemi v kódu.

14 interaktivních lekcí

Co tě tutoriály naučí?

Začít můžeš algoritmem pro výpočet faktoriálu, nebo hned několika lekcemi, které se zabývají maticemi. Nejen že se dovíš, co to matice jsou, jak se dělí a jak je reprezentovat v kódu, ale taktéž se naučíš implementovat různé operace s nimi. Od těch jednodušších, jako je sčítání, odčítání, násobení a transpozice, se dostaneš i k těm složitějším – Gaussova eliminace, determinant matic, LU rozklad a mnohé další.

Ať už jde o šifrování nebo generování úrovní ve hrách, v aplikacích jsou často potřeba náhodná čísla, proto se je můžeš naučit generovat pomocí tzv. kongruentního generátoru.

Dále zde nalezneš algoritmy pro výpočet určitého integrálu pomocí obdélníkové nebo o něco přesnější lichoběžníkové metody. Taktéž se ti někdy může hodit Euklidův algoritmus k získání největšího společného dělitele. Ten zde jistě najdeš spolu s algoritmy pro výpočet libovolné mocniny a řešení kvadratické rovnice.

Jelikož počítače pracují primárně ve dvojkové soustavě a my lidé v desítkové, tak se mezi nimi můžeš naučit převádět. K tomu se bude hodit Hornerovo schéma, které je vysvětleno hned v následujícím tutoriálu.

Jestliže potřebuješ vyhledat prvočísla v daném intervalu, tak použij algoritmus Eratosthenovo síto. Jak jej implementovat, se dovíš ve zdejším tutoriálu.

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Čápka. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály

-15% Cena: 101 Kč 85 Kč (34 bodů)

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím, cvičením a testům označeným štítkem PRO

Aplikace

-15% Cena: 101 Kč 85 Kč (34 bodů)

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím, cvičením a testům označeným štítkem PRO


 

Aktivity