IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Třídicí/řadicí algoritmy - Online kurz

Popis a zdrojové kódy základních třídicích algoritmů k řazení prvků v kolekci podle velikosti. Teorie, zdrojové kódy, interaktivní widgety.

9 interaktivních lekcí

Co tě tutoriály naučí?

V tutoriálu se naučíš nejen principy fungování různých třídících algoritmů, ale i jejich implementace v různých programovacích jazycích. Od těch jednodušších se propracuješ k složitějším, ale zato efektivnějším a rychlejším algoritmům.

Mezi ty jednodušší patří selection sort, bubble sort a insertion sort. I když tyto algoritmy nemusí být vždy zrovna nejrychlejší, tak se ti přesto hodí je znát. Některé rychlejší algoritmy totiž staví na jejich myšlenkách.

Takovým algoritmem je například heapsort, který je řádově rychlejší a řadí se již mezi tzv. chytré algoritmy. Pokračovat budeš algoritmy merge sort a quick sort. Poslední zmíněný je dokonce nejrychlejším třídicím algoritmem a je využíván v praxi.

Poté si dokážeš dolní složitost problému třídění na základě porovnávání prvků. Zároveň se však dovíš, že lze třídit, aniž by se mezi sebou prvky porovnávaly a že takové algoritmy mohou být dokonce i rychlejší. Z těchto algoritmů se naučíš counting sort.

Nakonec tě ještě čeká velké srovnání třídicích algoritmů a zjistíš, které algoritmy je vhodné použít na určitý typ dat a které nikoli.

Prověřeno absolventy

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Čápka Hartinger. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály

Cena: 50 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity