Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Teorie algoritmů - Online kurz

Kurz vás uvede do teorie algoritmizace lidskou řečí namísto složitých rovnic. Zaměříme se samozřejmě především na časovou složitost algoritmů.

6 lekcí

1 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Co tě tutoriály naučí?

V tutoriálu si nejprve ujasníš, co to je algoritmus a jaké má vlastnosti. Na to navážeš časovou složitostí, kterou se budeš zabývat většinu kurzu.

Dovíš se, proč by tě měla časová složitost tvého kódu zajímat, jak ji zjistit nebo případně odhadnout a do jakých složitostních tříd se algoritmy dělí. To vše na praktických úlohách a algoritmech.

Dále se podíváš na dynamické programování, což je programovací technika, která využívá již dříve spočítaných výsledků pro získání konečného výsledku. Tuto techniku si osaháš například při počítání n-tého Fibonacciho čísla.

Nakonec poznáš 7 problémů tisíciletí. Detailněji rozebereme problém P vs NP, který zkoumá, jestli na dosud efektivně nevyřešené problémy existuje efektivní řešení. Za vyřešení tohoto problému je přislíbena odměna jednoho milionu dolarů, takže to můžeš brát i jako návod, co řešit ve volném čase.

Prověřeno absolventy

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Čápka Hartinger. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály

Cena: 200 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity