IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Vyhledávací algoritmy - Online kurz

Online kurz se věnuje vysvětlení různých vyhledávacích algoritmů a vyhledávacích datových struktur.

15 interaktivních lekcí

Co tě tutoriály naučí?

Tutoriál tě do problematiky vyhledávání uvede jednoduchým algoritmem pro hledání minima a maxima v poli.

Následovat budou algoritmy pro vyhledávání jakýchkoliv hodnot v různých datových strukturách. Začneš pravděpodobně tím nejjednodušším a nejpomalejším, sekvenčním vyhledáváním. Pokračovat pak budeš výrazně rychlejším binárním a interpolačním vyhledáváním.

Dále se naučíš vyhledávat řetězec v textu pomocí KMP algoritmu, který využívá konečný stavový automat.

Poté se několik lekcí budeš věnovat vyhledávacím stromům. Tyto stromy patří mezi nejrychlejší a nejefektivnější způsoby vyhledávání a často se tak využívají například v databázích. Proto není na škodu mít o nich povědomí. První se naučíš pracovat s binárním vyhledávacím stromem (BST). Následovat pak bude AVL strom, který se využívá ve zmíněných databázích, a B-stromy.

Protože už budeš znát množství vyhledávacích algoritmů a datových struktur, tak tě čeká jejich velké srovnání. Zjistíš, které algoritmy je vhodné použít na určitý typ dat a které nikoli.

Své znalosti si pak ještě doplníš o hashovací tabulku a optimalizované vyhledávání v poli založené na principu děr.

No a nakonec se zaměříš na algoritmus internetového vyhledávače, abys měl přehled o principech vyhledávání na Internetu.

Prověřeno absolventy

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Čápka Hartinger. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály

-15% Cena: 125 Kč 107,50 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity