Java týden
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy.

Island music gallery

Island Music Gallery je jednoduchý program pro správu hudby a je určen hlavně pro lidi, kteří hudbou žijí, často ji poslouchají nebo mají tolik hudby, že se v ní neorientují a ocení náhodný výběr alb (sám jsem byl překvapen, jaká alba mi program nabídl, ani jsem nevěděl, že je mám :) ).

Programu zadáte složky s hudbou a on přehledně a abecedně sestaví seznam alb. Podporuje všechny typy hudebních souborů. Prohledání složky může chvíli trvat, já mám 70GB hudby a programu to zabere asi 40 vteřin.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Oproti všem konkurentům (např hudební knihovna Winampu) vyniká rychlým zobrazováním náhledů alb a nebere ohled na ID3 tagy u písniček - album bere jako složku. To odstraňuje velký problém všech přehrávačů, které vám jedno album rozstrkají do několika žánrů. Je jedno, jestli je polovina označena např. jako rap a polovina jako hip hop nebo u některých písniček označení chybí úplně, Island Music Gallery je nechá v celku, pod albem, kam patří.

Program sestaví playlist alba a ten odešle výchozímu přehrávači. Playlist je ve formátu M3U (Winamp) a dokáží ho přehrát snad všechny hudební přehrávače. Kódování playlistu je ANSI (Středoevropské). U ruského Aimpu je nutné v něm toto kódování nastavit, ostatní přehrávače s ním umí pracovat bez problému.

Náhledy se zatím vytvářejí jen u alb, které obsahují soubor folder.jpg. Ten se zmenší, vyhladí a přiřadí danému albu. V budoucnu bude program schopen přiřadit albu jakýkoli obrázek, pokud ve složce nějaký bude.

Program vyžaduje .NET framework minimální verze 2.0.

Poznámka ke zdrojovému kódu aplikace

Kód jsem našel po letech na disku a je naprosto příšerný, byla to jedna z mých prvních aplikací v C# .NET. Je neobjektový a využívá zastaralé Windows Forms. Na časté dotazy ho zde uvolňuji, obsahuje nějaká zajímavá řešení, ale je ho třeba určitě učesat.


Galerie


 

Stáhnout

Staženo 302x (659.32 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Okenní aplikace Windows Forms
Program pro vás napsal David Čápka
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn university Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
ksenakpeter
Člen
Avatar
ksenakpeter:28.6.2013 14:48

:O mas rad rovnaku hudbu ako ja :D

 
Odpovědět
28.6.2013 14:48
Avatar
dominikdj
Člen
Avatar
dominikdj:10.1.2015 10:04

Môžem sa opýtať, či by bolo možné od tejto knižnice získať zdrojový kód? rád by som sa niečím inšpiroval pri vytvorení Media Playeru(písal som už aj v správe)

 
Odpovědět
10.1.2015 10:04
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na dominikdj
David Čápka:16.5.2015 17:56

Zdrojový kód jsem uvolnil.

Odpovědět
16.5.2015 17:56
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.