Swift týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Výpočet modu v ASP.NET MVC

Do soutěže Machr na C# za 3. týden v roce 2014 jsem udělal webovou aplikaci, která vypočítá modus zadaných čísel v textové podobě (např: sto, pět, dvacet tři) (oddělených čárkou) a ty pak vypíše v číselné podobě. Chtělo to tedy, aby aplikace uměla převést text na číslo, zjistit modus no a nějak to zapakovat do MVC. Protože zadání je u těchto soutěží volné, tak jsem to nedělal v C#, ale ve Visual Basic .NET a placku jsem si odnesl za objektově orientované programovaní.

Výpočet modu

Výpočet modu je celkem snadný, nejprve nám metoda Priprav() připraví prvky. Čili rozdělí je podle čárky a pokud je kolem nich mezera, tak ji odstraní. Dále budeme mít slovník, kde klíč je číslo (pořád v textové podobě) a druhé jeho počet. Pokud narazíme na číslo které již v slovníku je, inkrementujeme jeho hodnotu. Na konci vybereme všechny maxima, převedeme je na číslo a vypíšeme.

Převod číslo <> text

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Pro tuto aplikaci jsem naprogramoval převodník čísla na text, tento překladač nám dokáže převést číslo sto na 100 a naopak. Funguje jednoduše, v případě převodu text > číslo si číslo rozdělí podle mezer a zjistí počet těch části, podle toho postupuje.

1 část: ověří pokud to jsou jednotky (1, 2, 3, ..., 9), pokud to jednotky nejsou ověří desítky (10, 20, ..., 90), pak o věří druhou desítku (11, 12, ..., 19) no a pokud ani to tak to bude leda 100. 2 části: jednoduše to seskládá 1. část jsou desítky (20, 30, ... 90) a 2. část jednotky (1, 2, ..., 9)

Převod naopak je podobný, zjistíme délku řetězce, který získáme voláním toString na číslo nebo ve Visual Basicu dojde k přetypování automaticky. Pak zjišťujeme délku:

1 znak: jen jednotky 2 znaky: desítka a jednotka 3 znaky: 100

Tímto máme převod hotový.

Nakonec už jsem aplikaci pouze seskládal do kupy, ostyloval ji a zařadil do soutěže. Pokud chcete se procvičit v ASP.NET MVC nebo i čemkoliv jiném, sledujte na fóru tyto soutěže Machr na *, každý týden je jiná, nejsou moc těžké a s plackou vypadáte jako opravdoví machři. :)

V příští lekci, Úvod do webových aplikací v ASP.NET, si uděláme úvod do webových aplikací, abychom pochopili proč jsou žádanější než aplikace desktopové.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2014.

 

Stáhnout

Staženo 157x (2.72 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Základy ASP.NET MVC
Program pro vás napsal Michal Žůrek - misaz
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se věnuje tvorbě aplikací pro počítače, mobilní telefony, mikroprocesory a tvorbě webových stránek a webových aplikací. Nejraději programuje ve Visual Basicu a TypeScript. Ovládá HTML, CSS, JavaScript, TypeScript, C# a Visual Basic.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!