Předvánoční Black Friday Předvánoční Black Friday
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Lekce 9 - E-shop v ASP.NET MVC - Správa produktů - pokračování

C# .NET ASP.NET MVC E-shop E-shop v ASP.NET MVC - Správa produktů - pokračování

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET MVC - Správa produktů, jsme si připravili kontroler, managery i viewmodel pro zobrazení editačního formuláře produktů. V tomto C# .NET tutoriálu budeme pokračovat tvorbou pohledu a zpracováním odeslaných dat.

Správa produktů - pokračování

Pohled

Připomeňme si z minula, jak má vypadat výsledný formulář:

Přidání produktu do e-shopu v ASP.NET MVC v C# .NET

Obrázek č. 1 - Formulář pro přidání a editaci produktu

Dále jsem zmínil, že budeme potřebovat doinstalovat 2 balíčky z Nuget Packages, a sice TinyMCE a MvcCheckBoxList. Takže pokud jste to ještě neudělali, doinstalujte si je nyní.

Pohled si můžeme přidat buď s pomocí místní nabídky v Solution Exploreru nebo lépe (abychom nemuseli vytvářet strukturu složek) s pomocí místní nabídky přímo v metodě Manage() v ProductContro­lleru příkazem Add View.... Pokud si chceme ušetřit psaní, můžeme si nechat vygenerovat základ formuláře tak, že zde zvolíme jako Template Edit a jako Model class Product (viz obrázek)

Přidání pohledu

Nebudu uvádět celý kód pohledu, jen si projdeme potřebné úpravy:


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dálev několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Vytvoříme formulář pro správu produktů, uložíme formulářová data, upravíme manager pro editaci produktu, nasdílíme DbContext v rámci http požadavku.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 32 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
32 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 80 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal JOF
Avatar
Aktivity (4)