IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Neaktivní uživatel:14.7.2018 18:38

Zdravím,
tak mě napadl takový nápad, vyzkoušet si naprogramovat takový program. Níže Vám vysvětlím jak by to mohlo vypadat.
V podstatě by se jednalo o aplikaci, na kterou se zaregistrujete a získáte možnost psát s ostatními zprávy, hlasovou komunikaci či mezi sebou posílat obrázky.
Úplně nevím jak to splést dohromady. Byl by to jakýsi "multiplayer", kde by byla nutnost se zaregistrovat. Když dám příklad, vytvořím-li tři účty na třech PC, měly by se údaje zaznamenat na všechna zařízení a tím pádem by vznikla možnost se s daným účtem přihlásit na kterémkoliv PC. První PC, který by se přihlásil do systému by se stal hostujícím PC.
Snad jste tomu porozuměli. :D Budu rád za veškeré komentáře. Děkuji za pomoc.

Odpovědět
14.7.2018 18:38
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Petr Štechmüller:14.7.2018 18:45

Ahoj,
jinými slovy chceš napsat chat. Určitě bych nešel cestou "všichni vědí vše". Lepší by bylo to napsat klasicky ve stylu klient-server. Vyzkoušíš si tím hromadu věcí. Od OOP, přes multithreading a networking až po správné navržení komunikačního protokolu mezi klientem a serverem.

multithreading
networking

Základ můžeš pochytit z odkazů výše, zbytek je na tobě. Hodně štěstí.

Nahoru Odpovědět
14.7.2018 18:45
Pokud spolu kód a komentář nekorespondují, budou patrně oba chybné
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.