Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Paralelní programování a vícevláknové aplikace v C# .NET - Online kurz

Seriál tutoriálů o paralelním programování v C# .NET. Vytváření vláken, jejich synchronizace, využívání úloh (Tasks) a asynchronní programování.

Syntax jazyka samozřejmě vychází z angličtiny. Pro pohodlnější výuku jsou však naše C# tutoriály kompletně v češtině.

7 lekcí

Co tě C# tutoriály naučí?

Budeš umět vytvářet aplikace plně využívající moderní vícejádrové procesory a spouštějící náročné úlohy na pozadí. Moderní kurz nabitý praktickými příklady tě vystřelí na tvé cestě za platem až 140.000 Kč.

C# tutoriál tě nejprve uvede do problematiky vícevláknových aplikací. Upřesníš si důležité pojmy jako jsou vlákna, procesy a aplikace. Na své první multiplatformní aplikaci se pak naučíš vytvářet svá vlastní vlákna a pochopíš, jak s nimi operační systém pracuje.

Dále zjistíš jak vlákno uspat, nastavit mu určitou prioritu, upřednostnit jeho dokončení, pojmenovat a zamknout. Zamykáním se budeme zabývat podrobněji, jelikož umožňuje vytvořit tzv. ThreadSafe aplikaci. Poté už budou všechny tvé aplikace z hlediska vláken bezpečné.

Pokračovat budeš démony a bazénem vláken (thread pool), který značně zefektivní zacházení tvých aplikací s vlákny a se systémovými zdroji. Zmíníme si taktéž asynchronní delegáty.

Více času však budeme věnovat úlohám (tasks), které změnily pohled na asynchronní programování v C# a velmi jej usnadnily. Především v kombinaci s klíčovými slovy async a await. Pomocí těchto konstrukcí se naučíš psát tzv. asynchronní metody, se kterými se jistě setkáš v různých knihovnách .NET.

Nakonec si ještě představíme třídu Parallel a technologii PLINQ pro snadné spouštění velkého množství činností na pozadí.

Prověřeno absolventy

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Čápka Hartinger. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály C# .NET

Cena: 125 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity