Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
discount 30 + hiring
Avatar
Tadeáš Burda
Brigádník
Avatar
Tadeáš Burda :17.10.2020 17:48

Mam kód:

public class PersonDetail
{
    public virtual Person { get; set; }
}

public class Person
{
    public int PersonDetailId { get; set; }
    public PersonDetail PersonDetail { get; set; }
}

problém je že ak do Person.Person­DetailId uložím id entity, tak sa mi to nepreviaže v kode z class ale len z tim id. Potom ked volam Person.PersonDetail je to všade null. Neni to chyba len tejto väzby ale je to pri všetkých v celom projekte, vzdy tam mám správne Id ale virtual class je null.

Zkusil jsem: Net a dokumentáciu, kod mám správne aj db tabulky vyzeraju dobre. Migrujem z ASP.NET Core 2.x > ASP.NET Core 3.x... Typujem ze mi chýba nuget alebo niaky tool ale ani zaboha neviem prísť nato kde a čo :-( V iných projektoch som to takto používal normalne a išlo to, tak teraz sem bezradný.

// Person & PersonDetail One-To-One
            builder.Entity<PersonDetail>()
                .HasOne(pd => pd.Person)
                .WithOne(p => p.PersonDetail)
                .HasForeignKey<Person>(p => p.PersonDetailId);

Chci docílit: Napr mám ViewModel kde je SelectList a model... Pomocou list nastavim modelu id.čko jeho väzby ale virtual class je null takze mi to neprejde Model.IsValid lebo tam nejsu hodnoty. Ak mam kolekciu a spravim people.Select(p => p.PersonDetail) tak mi to vrati prázdnu kolekciu lebo všetky personDetail su null ale personDetailId maju hodnotu.

PS: je to kod z tutorialu o eshope v ASP Core MVC

 
Odpovědět
17.10.2020 17:48
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Tadeáš Burda
Brigádník
Avatar
Odpovídá na Tadeáš Burda
Tadeáš Burda :17.10.2020 18:19

Jasne že sem nato došel 10min potem co sem založil nové vlákno, ale za celý deň mi to nedoplo :-` Sorry že sem spamoval, chýbalo mi Microsoft.Enti­tyFrameworkCo­re.Proxies

Akceptované řešení
+5 Zkušeností
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
17.10.2020 18:19
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.