Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde
Avatar
Ladislav Niderle:16. ledna 20:43

Ahoj, potřeboval bych poradit jak ve VS vytvořit DLL, která bude podle šablony WSDL.

Zkusil jsem: Zatím jsem byl schopen si sám vytvořit nějaké objekty a pracovat s nimy, ale bylo mi řečeno, že se to dá nějak elegantněji řešit, ale už ne jak.

Chci docílit: Snažím se vytvořit DLL knihovnu, která bude ke klientovi zpřístupňovat webové služby a ideálně tak, aby při vydání nové verze wsdl bylo relativně snadno nahraditelné.

Předem moc děkuji za pomoc.

 
Odpovědět 16. ledna 20:43
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Ladislav Niderle
:17. ledna 9:57

DLL na webovou službu? Proč? Jestli jde třeba o nějakou formu univerzálního pointu, který se "naučí" nové vlastnosti webové/vých služby pak by nebylo od věci použít např. WCF v konfiguraci proxy (google -> WCF proxy). Tam můžete podsouvat WSDL jak se vám líbí. Ale nějak mi uniká proč bych dělal to, co chcete dělat...

 
Nahoru Odpovědět 17. ledna 9:57
Avatar
Odpovídá na
Ladislav Niderle:17. ledna 10:31

Máme postupně vytvořit klienty, ve kterých bude implementována práve DLL knihovna s napojením na službu + tato knihovna má být implementována i do již existujícíhc klientů, kteří jsou ale staršího rázu, a tak se to musí psát i pro COM objekty. Některé klienty máme v delphi, jiné ve FOXce a další v Visual Basic či C#, tak nevím, zda by se dala WCF použít pro všechny, proto se původně rozhodlo, že to bude DLL.

 
Nahoru Odpovědět 17. ledna 10:31
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar

Člen
Avatar
:17. ledna 10:48

Takže v kódu té univerzální DLL bude nějaké volání funkce, stejné pro existující klienty z různých prostředí a data budou zprostředkována ne přímo z webové služby ale právě skrz tuto knihovnu, která teprve až ta bude volat webovou službu.
Chcete se tak tedy vyhnout psaní extra funkce v DLL knihovně pro každou z nových vlastností webové služby, a rovnou zprostředkovávat nové vlastnosti webové služby pomocí nějaké ustálené sady volání z univerzální DLL. Něco jako, jsem APP a volám DLL-> dej mi co je možné? Ok, pak tedy DLL-> volám funkci 3. DLL-> dodá data skrz své vlastní volání webové služby a vrací je formou nějaké univerzální kolekce obalující data.
Vývoj bude tedy dále jen na straně klientů, aby uměli nové vlastnosti, zprostředkované ve vyvíjené webové službě. DLL bude ustálená. Asi tak?

 
Nahoru Odpovědět 17. ledna 10:48
Avatar
Odpovídá na
Ladislav Niderle:17. ledna 11:21

Přesně tak.

 
Nahoru Odpovědět 17. ledna 11:21
Avatar
Odpovídá na Ladislav Niderle
Matyáš Černohous:17. ledna 16:13

https://forums.asp.net/t/1999988.aspx?…
Tady to je sice pro starší verzi visual studia, ale funguje to :)

 
Nahoru Odpovědět  +1 17. ledna 16:13
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.