Avatar
Ghst
Člen
Avatar
Ghst:16. května 13:30

Ahoj,

řeším problém, psal jsem pro známého prográmek ve WPF, a v jedné situaci mu vyskakuje neošetřená výjímka (nenapadá mě, co ji způsobuje a u mě na mém PC se mi to nedaří nasimulovat) abych ji odchytil pomocí visual stuia. Na jeho PC nemám možnost spustit visual studio, ale chtěl bych zapnout něco jako "crashreport" neboť se mu aplikace pouze vypne a nevyskočí žádná výjímka. Nevíte někdo jak zapnout?

Chci docílit: Chci zapnout crashreport , tedy když mi spadne nasazená aplikace, na PC, kde není visual studio, chci vědět důvod.

 
Odpovědět 16. května 13:30
Avatar
zelvicek
Člen
Avatar
zelvicek:16. května 14:31

Ve svém dotazu jsi zapoměl zmínit "Zkusil jsem". Např.: https://keithbabinec.com/…-in-windows/ - a podobných lze nalést mraky.

 
Nahoru Odpovědět 16. května 14:31
Avatar
Ghst
Člen
Avatar
Ghst:16. května 15:00

Podobné odkazy jsem našel, nicméně takové řešení se mi zdá zbytečně složité, doufal jsem že existuje někde nějaký přepínač v configu aplikace typu "ukaž_chybu_když_spad­ne_aplikace=tru­e".

Problém je v tom, že k tomu PC nemám přístup, a uživatel je docela BFU - takže upravovat registry a doinstalovávat další programy ... zatím hledám jiné řešení.

 
Nahoru Odpovědět 16. května 15:00
Avatar
vosa53
Člen
Avatar
Avatar
Odpovídá na Ghst
don.jarducius:17. května 10:48

A co remote debugging? (Visual studio remote tools), nemusíš tam nahrávat celé visual studio, ale stačí ti práce rem. debuger a připojit se k němu pomocí svého visual studia.
Případně lze většinou najít chybu pomocí Prohlížeče událostí -> Protokoly systému Windows -> Aplikace.

 
Nahoru Odpovědět 17. května 10:48
Avatar
Petr Jílek
Člen
Avatar
Petr Jílek:17. května 13:07

Ve Windows log by měl být výpis chyby s výpisem až na chybějící modul a proceduru. Využívám běžně.. Události v event viewer jsi prošel?

Editováno 17. května 13:08
 
Nahoru Odpovědět 17. května 13:07
Avatar
Ghst
Člen
Avatar
Ghst:24. května 11:08

Ahoj, díky za rady, nakonec se to vyřešilo samo a chyba se přestala ukazovat, borec mi to řekl po týdnu.

Ve windows event logu samozřejmě jsou, ale je tam mnohem méně informací, než bych chtěl. Chtěl jsem použít řešení od uživatele vosa53, vzhledem k jednoduchosti, ale nedostal jsem se k tomu.

 
Nahoru Odpovědět  -2 24. května 11:08
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.