Avatar
Martin Gabriel:26.3.2014 15:34

Čaute,

dělám na jednom projektu, kde využívám Raspberry Pi, které bootuje upravený Linux z SD karty. Což není nic zvláštního. V základu má SD karta 2 partitiony - jednu pro boot a druhou pro systém.
Na druhé straně mám desktopovou aplikaci (v C#), pomocí které potřebuju nahrávat soubory na tuto kartu, abych s nima pak mohl pracovat v Raspberryču. :)
Problém je v tom, že Linux používá formátování Ext4 a nepřišel jsem na způsob, jak dostat data na toto formátování, aniž bych nemusel zrovna formátovat.

Tak mě napadlo udělat další partition, který už je formátovaný na NTFS (jak je vidět na obrázku). Linux s tím nemá žádný problém a do partitiony můžu normálně nahlížet. Problém je ale ve Windowsu, protože mu nemůžu nastavit žádný Letter a fyzicky ho nevidím. Navíc neznám způsob, jak se k němu kódově dostat.

Existuje nějaký způsob, jak na tyhle "neviditelné" partitiony zapisovat data? Buďto abych měl z SD karty jakoby dva Lettery (např D: a E:), nebo bych potřeboval nějakou vychytávku v zápisu Path, např: "\\?\Device\SD\Par­tition3".

Předem díky za radu, jestli někdo budete vědět. :)

Odpovědět 26.3.2014 15:34
"Be the change you want to see in the world" - Michael Scofield
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.