IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Práce s distribuovanou databází přidanou po startu programu

V předchozím kvízu, Test znalostí C# .NET online, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
Mc
Neregistrovaný
Avatar
Mc:17.2.2014 19:09

Ahoj, pracuju na jednou prográmku, kde využívám distribuovanou databázi (SQLite). Využívám ji stylem jakéhosi "balíčku" s určitými daty. Databázi se kterou se bude pracovat vybírá uživatel cestou na disku. Chtěl bych vědět zda, tento styl použití umožňuje využití nějaké zjednodušeného přístupu k databázi jako je např. Entity Framework nebo LinqToSQL. Kdykoli jsem o těchto technologiích něco četl, tak to vypadalo, že databáze se musí být připojena již při startu programu. Co se týče využívaných databází, tak obsahují stejné tabulky.

 
Odpovědět
17.2.2014 19:09
Avatar
Lako
Člen
Avatar
Odpovídá na
Lako:17.2.2014 22:55

Nebude problém v tom, že se databáze nepřipojí hned po startu. Problém je spíš to že EF podporuje především MS databáze. Ale jsou napsáni provideři i pro jiné databáze.

Provider je něco co běží mezi EF a samotnou databází.

Vypadá to, že pro SQLite by to neměl být problém. Nainstaluj si tuhle nugetku:
https://www.nuget.org/…e.x64/1.0.91

popřípadě novější, nebo pro jinou architekturu (x86)...

Potom se k databázi připojíš až potom co změníš connection string po výběru souboru...
Respektive: Entity framework se připojí k databázi až ve chvíli kdy má v ní něco hledat...

 
Nahoru Odpovědět
17.2.2014 22:55
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.