IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Lako
Člen
Avatar
Lako:3.9.2013 1:17

Zdravím.
Jak se to má s přenositelností aplikací mezi jednotlivými platformami na .netu?
Jde mi především o WP-W8 aplikace. Doufám, že to někdy bude to samé. Jak se to liší dneska? Mám si počkat až je sjednotí? Ovládám desktopální wpf. S vývojem mob. aplikací zkušenost nemá, ale láká mě to.

 
Odpovědět
3.9.2013 1:17
Avatar
Odpovídá na Lako
Michal Žůrek - misaz:3.9.2013 6:13

pokud vím dobře, tak k WP a W8 se dá psát v HTML, CSS a JS. Dokonce je tu na to tutorial:
http://www.itnetwork.cz/…indows-store
Přenostielnost je pak, taková že uděláš Ctrl + C a Ctrl + V. Co se týče XAMLu tak nevím, ale myslím si že rozdíli tam malé budou, nicméně jestli skupíruješ button, tak i na WP a W8 si myslím že to bude pořád button. CO se týče samotného kódu (C# a VB.NET) tak je stejný cyklus, podmínku, třídu, ... zapíšeš pořád stejně, rozdíl je pak v takových speciálnějších funkcí, bohužem microsoft za takové speciálnější funkce označil i obyčejné dialogové okno se správou. V desktomu jednoduše zavoláš:

MessageBox.Show("Hello world");

Ve W8 zavoláš:

Windows.UI.Popups.MessageDialog dlg = new Windows.UI.Popups.MessageDialog("Hello world");
dlg.showAsync();
 
Nahoru Odpovědět
3.9.2013 6:13
Avatar
Petr Nymsa
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Lako
Petr Nymsa:3.9.2013 9:49

Co se týče přenositelnosti. Můžeš napsat tzv. portable dll která je společná pro všechny typy platforem - desktop, winRT, Windows Phone. http://msdn.microsoft.com/….100%29.aspx

Nahoru Odpovědět
3.9.2013 9:49
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.