dodání ihned! nové
Hledáme programátora do rostoucího týmu ITnetwork.cz, 100% home office, 100 flexibilní pracovní doba. Více informací
Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
BF

Diskuze: přetížení operátorů

Aktivity
Avatar
Šimon Pavelka:9.12.2016 17:51

Zdravím, mám semestrální práci a ocenil bych, Vaše rady :) V projektu jsem sestavil jednotlivé třídy v knihovnách a funguje výpočet povrchu i objemu. Další úkol přetížit operátory se mi nedaří, zkoušel jsem jednoduše vytvořit dvě tělesa s hodnotou a třetím tělesem je sečíst, ale když jsem třetí těleso chtěl vypsat, ale při spuštění konzole, místo výpočtu "program neodpovídal" a musel jsem to ukončit. Děkuji předem za jakékoliv nápady, jak navrhnout přetížení těchto operátorů.

Zadání seminární práce
V jazyce C# ve vývojovém prostředí MS Visual Studio vytvořte aplikaci, která bude umožňovat výpočet objemu a povrchu daného tělesa. Aplikace bude založena na principech objektového programování. Bude definována třída pro obecné těleso a dále třídy pro konkrétní zadaná tělesa, které budou dědit z třídy pro obecné těleso. Metody pro výpočet objemu tělesa budou využívat virtuální metody pro obsah podstavy (ObjemTelesa=Ob­sahPodstavy*Vys­kaTelesa). Podobně pro výpočet povrchu tělesa bude využito virtuálních metod pro obsah podstavy a obvod podstavy (PovrchTelesa=Ob­vodPodstavyVys­kaTelesa+2Obsah­Podstavy).
V třídách pro práci s tělesy budou přetíženy operátory +, -, <, >, ==, !=, přičemž
operátor + vytvoří těleso, které bude mít všechny své rozměry rovné součtu rozměrů těles, které sčítáme, např. máme-li krychli A o hraně 2 a krychli B o hraně 3, potom krychle C=A+B bude mít rozměry 5x5x5.
Analogicky operátor rozdíl odečte dané rozměry (pokud se pokusíme odečíst větší těleso od menšího, bude tato situace nějak ošetřena, např. výjimkou).
Operátor == vrací true pokud mají tělesa všechny rozměry stejné, analogicky operátor !=. Operátory “<“ a “>“ budou porovnávat objemy těles.
Aplikace bude složena ze 2 projektů. První projekt typu Class Library bude obsahovat třídy pro práci s tělesy. Druhý projekt typu Windows Forms Application bude obsahovat uživatelské rozhraní pro zadávání rozměrů jednotlivých těles a zobrazování jejich povrchu a objemu. Rovněž by aplikace měla demonstrovat funkčnost alespoň jednoho přetíženého operátoru.

 
Odpovědět
9.12.2016 17:51
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Nahoru Odpovědět
9.12.2016 18:13
Aj tisícmíľová cesta musí začať jednoduchým krokom.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.