November Black Friday C/C++ week
Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C/C++

Diskuze: Skolenie ASP.NET v GOPASe

Aktivity (4)
Avatar
Peter Janičina:17. července 8:21

Chcem sa len opytat na nazor. Mali by som si vybrat skolenie na tvorbu web aplikacii v ASP.NET.
Zatial som robil vo WinForms a WPF, web aplikacie som robil este v PHP 5. Rozhodujem sa co si vybrat bud Vývoj webových aplikácií pomocou ASP.NET MVC GOC339 alebo ASP.NET Core NETCORE1. Ma niekto s tym osobnu skusenost?

Zkusil jsem: Par jednoduchych aplikacii som uz skusal v APS.NET MVC Core, len ked si porovnam tie dva kurzy tak GOC339 mi vzchadza lepsie v tom ze je tam podrobnejsie o zabezpeceni atd. Ale zas v Core su HelpTagy, je to multiplaforma a podporuje to web assembly.

Chci docílit: Co by ste odporucili, co ma zmysel si vybrat a ucit sa?

 
Odpovědět
17. července 8:21
Avatar
Odpovídá na Peter Janičina
Michal Štěpánek:17. července 9:13

V podstatě sis odpověděl sám. Musel jsem si vyhledat, co znamená ASP.NET MVC GOC339, páč jsem to viděl prvně, ale pak jsem zjistil, že GOC339 je jen název toho kurzu a jinak je to ASP.NET MVC.
Core je novější a multiplatformní, takže pokud bych se tomu chtěl věnovat "více", asi bych zvolil CORE. Já sice dělám "jen" v MVC (pro moji potřebu mi to stačí - jsem samouk a nikdy jsem na takovém školení nebyl), ale po CORE pošilhávám a snažím se sám sebe přesvědčit, abych se do toho vrhnul...

Nahoru Odpovědět
17. července 9:13
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Avatar
xpoproci
Člen
Avatar
xpoproci:17. července 9:24

Určite by som Ti odporučil učiť sa rovno .NET Core. Hlavný dôvod si spomenul sám. Je to multiplatforma, ale je tam množstvo ďalších výhod. Je to open-source(čo osobne považujem za najlepšiu featuru), má výrazne lepší performance a ochvíľu bude release novej verzie, ktorá zase prinesie mnoho vecí. V skratke mi príde, že učiť sa ASP.NET Framework je krok späť, aj keď by Ti to určite dalo veľa.

Nahoru Odpovědět
17. července 9:24
Motto
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
zelvicek
Člen
Avatar
Odpovídá na Peter Janičina
zelvicek:18. července 7:25

Na dotaz ti neodpovím, ale postavím jej trošku jinak.
Neměl by ses ptát, co by ti lidé doporučili, ale měl by sis vyhledat rozdíly mezi .NET Framework (ASP.NET) a .NET Core (ASP.NET Core). Myslím si, že až rozdíly pochopíš, fundovaně si vybereš sám.

K čemu ti bude (v tvých projektech) multiplatformnos­t,web assembly,helpta­gy,zabezpečení? Potřebuješ to? Na to ovšem neodpovídej mi (mě to nezajímá), ale sobě. Vím, že je toho mnoho, ale bez základů stejně slušnou web apku nenapíšeš.

Co se týče těch kurzů (nebyl jsem na nich), implementace zabezpečení v ASP.NET a ASP.NET Core je hooodně odlišná. Vyber si patřičný FW a pak kurz.

 
Nahoru Odpovědět
18. července 7:25
Avatar
Jaroslav Smrž
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Peter Janičina
Jaroslav Smrž:18. července 9:47

Ahoj, doporučím Ti učit se .NET Core s Entity Frameworkem (řeší bezpečnost, přihlašování atd) a Dependency Injection (v podstatě spojuje objekty), který je možné implementovat i do dalších platforem jako například Xamarin. Když si tyto techniky osvojíš, ušetří Ti to spousty práce a googlení. Navíc tyto technologie Microsoft stále aktualizuje a rozšiřuje, takže v nich vidím budoucnost. Za pár let (možná měsíců) nejspíš bude již psaní webové aplikace ve starším MVC s ADO.NET nevyhovující a neefektivní, kdežto .NET Core bude pravděpodobně standardem. Je to pouze můj osobní názor, rozhodnout se musíš sám :)

Nahoru Odpovědět
18. července 9:47
/* Life runs on code */
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.