Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
swift week + discount 30
Avatar
M4RtY
Člen
Avatar
M4RtY:30.4.2020 13:30

Ahoj,
jsem zacatecnik v c# a zkousim si napsat tridu, ktera mi bude vracet informace z IIS, pripadne pracovat s ruznymi pooly atd. Mam dilema nad pouzitim getteru vs metody pro vraceni verze IIS.

Ve tride mam definovanou vlastnost, kde je pouze getter (ne setter).

class IIS
{
 public Version Version
 {
  get
  {
   // kod, ktery vrati verzi IIS
  }
 }
}

Je mozne getter pouzivat takovym zpusobem - tj. ze pro dany objekt bude definovanych par vlastnosti s informacemi? Nebo je lepsi napsat si metodu, ktera mi vrati tuto informaci?

class Program
{
 static void Main(string[] args)
 {
  IIS iis = new IIS();
  Console.WriteLine("IIS Version: " + iis.Version);
 }
}
 
Odpovědět
30.4.2020 13:30
Avatar
Tadeáš Burda
Brigádník
Avatar
Odpovídá na M4RtY
Tadeáš Burda :30.4.2020 14:37

To záleží na tebe, lebo je to to iste, je to iba skrátený zápis. Napr. v tomto prípade mi to dôjde vhodné, lebo verzia IIS je vlastnosť ISS. Takže hej je to pohode...môj názor

 
Nahoru Odpovědět
30.4.2020 14:37
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
vosa53
Člen
Avatar
Odpovídá na M4RtY
vosa53:30.4.2020 23:12

Tam záleží na více věcech. Vlastnost by neměla být výpočetně náročná, nebo něco odněkud stahovat. Také by měla vracet stále stejnou hodnotu, pokud se nezmění podmínky. Neměla by mít side-effecty, tj. neměla by měnit zvnějšku viditelný stav třídy. Jinak obecně metody reprezentují činnosti, akce a vlastnosti data, nějaký stav.

 
Nahoru Odpovědět
30.4.2020 23:12
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.