Slevový týden - Srpen
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy.

Diskuze: tvorba menu

Aktivity (4)
Avatar
David Gerner
Člen
Avatar
David Gerner:16.5.2019 18:04

Právě jsem v maturitním ročníku na gymnáziu a maturuji z informatiky. Maturita je to celkem lehká, ale některé otázky jsou zvláštně položené. Asi nejvíc si jsem nejistý u podotázky u tvorby menu, totiž Pravidla pro tvorbu menu.

Zkusil jsem: Zatím jediné na které jsem přišel je, že položky by se měly nacházet tam kde jsou očekávány, tj například položka Konec v záložce Soubor, Font a Color dialog ve Formátu a tak dál...
Ještě tedy že by klávesové zkratky měly dávat smysl, ale to už je fakt asi všechno...

Chci docílit: Rád bych o tom řekl víc než dvě věty

 
Odpovědět
16.5.2019 18:04
Avatar
Jaroslav Smrž
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Gerner
Jaroslav Smrž:17.5.2019 8:45

Téma se týká pouze desktop aplikací nebo i web aplikací? Případně jsou nějaké kritéria jaké konkrétní aplikace se to má týkat?

Nahoru Odpovědět
17.5.2019 8:45
/* Life runs on code */
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Gerner
Člen
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
David Gerner:17.5.2019 9:30

Na konkrétní aplikaci kritéria nejsou, jinak celý rok jsme probírali jen desktopové appky přes ty ******** winforms, takže spíš bych řekl že je to zaměřeno na menu přes MenuStrip... Nicméně kdybych už neměl co říkat k tomu tak určitě bude lepší mluvit o webových menu než o počasí ;-)

 
Nahoru Odpovědět
17.5.2019 9:30
Avatar
Jaroslav Smrž
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Gerner
Jaroslav Smrž:17.5.2019 9:42

Jasný, tak to bych zkusil říct něco o přehlednosti, rozdělení kategorií menu, samostatných ikonách pro nejčastěji používané funkce, logické klávesové zkratky, jak jsi už psal atd. Dále pak nějaký režim usnadnění pro handicapované uživatele jako třeba hlasová navigace. U webových aplikací bych zmínil bezpečnost, formu dosazování menu do stránky podle role uživatele, responsivní design, efektivní rozložení tlačítek, dropdown atd. O tom by se dalo povídat hodinu :) Snad ti toto pomůže trochu.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
17.5.2019 9:42
/* Life runs on code */
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.