Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
c++ week

Diskuze: Zápis z WPF RichTexBoxu do Bitmapy

Aktivity
Avatar
Majkel
Člen
Avatar
Majkel:29.6.2015 17:10

Ahoj, měl bych dotaz, jak co nejefektivněji zakreslit text do bitmapy. Řekněme, že si v RTBoxu napíšu nějaký text a teď ho chci umístit do jednoho z rohů na bitmapě.

Momentálně to dělám tak, že si text uložím do xml souboru (obsahuje informace o velikosti, typu a barvě textu). Poté načítám jednotlivé uzly, které obsahují dané části textu, ten měřím a zakresluji.

To vše za pomoci TextRenderer a TextRenderer.Me­asureText. Příjde mi ale, že takový postup je zdlouhavý. Proto bych se chtěl zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s nějakou efektivnější metodou zakreslování textu do bitmapy.

 
Odpovědět
29.6.2015 17:10
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.