Zamilovat si programování Zamilovat si programování
Pouze tento týden až 80% sleva na SQL jazyky
Zamiluj si programování! Až 80 % bodů na prémiový obsah zdarma. Více informací

Kameny

C# .NET Formuláře Windows Forms Zdrojákoviště Kameny

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Program Kameny bude předělávkou elektronické hry, kterou vydala firma Tiger Electronics v r. 1995. Cílem hry je "zhasnout všechna světla", což v tomto případě znamená přebarvit všechny kameny na modrou barvu(za předpokladu že je zvolen defaultní skin, jinak závisí na autorovi skinu :). Samotná změna stavu kamene proběhne pouhým kliknutím, avšak kromě kliknutého kamene na změnu reagují i sousední kameny v kardinálním směru.

Hra obsahuje v základu 15 hádanek, aplikace však obsahuje náhodný generátor hádanek se zabudovaným algoritmem, který zajistí řešitelnost všech výzev, a editor úrovní, který daný algoritmus též obsahuje. Ti soutěživí se mohou v případě základního setu a vlastních hádanek snažit o dosažení co nejmenšího počtu tahů(nejlepší výsledky se automaticky ukládají). Zvláště kreativní uživatelé mohou využít podpory vlastních skinů za použití vlastní grafiky a zvuků.

Hodnocení porotců

Aplikace byla vytvořena do soutěže ITnetwork summer 2017

Programátorská soutěž ITnetwork summer 2017
  • David Čápka (8 bodů) - K dokonalosti dotažená minihra. Hezká nápověda, mechanismus ověřující, že hádanku lze dohrát, generování, editor, skiny, zvuky, je to prostě dotažené do konce. Na mne je to trochu suché. Když se snažím vymyslet jak bych u toho vydržel déle, tak kdyby to mělo nějakou "kampaň", třeba že by se začínalo jednoduchou hádankou, kde by stačilo jednou kliknout, a stupňovalo se to, od nějakého levelu by se odemknul nový skin, prostě nějaké achievementy.
  • Lucie Hartingerová (9 bodů) - Tato hra se mi hodně líbila. Připomnělo mi to hlavolam typu Fifteen :-) Hezky udělaný návod. Líbila se mi možnost výběru skinů, ačkoli samotný skin se mi tolik nelíbil (otázka osobní preference :-) Určitě ale nebude problém přidat další, aby si hráči mohli vymýšlet ještě víc ;-) Zvuk byl jednoduchý a pro tento typ hry dostačující. Možná bych tam ještě přidala žebříček pěti nejlepších časů, protože jak jednou hráč přijde na to jak ta hra funguje, bude potřebovat další důvod, proč hrát znovu. Jinak moc hezké :-)
  • Tomáš Bitter (8 bodů) - Zabavilo mě to na dost dlouho. Hned ze začátku jsem věděl, co mám dělat, ale snažit se zhasnout všechna světla je těžší, než se zdá. Bylo by supr, kdyby se hra portnula na smartphone. Ovládání přes touchscreen se k tomu hodí.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2017.

 

Stáhnout

Staženo 18x (6.17 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

 

Hru pro vás napsal Jiří Smolík
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor je studentem oboru Systémový administrátor IT na VOŠ Plzeň, aktivněji se věnuje převážně programování v C#.
Aktivity (6)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!