C# týden Slevový týden - Březen
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

Lekce 14 - Analogové a digitální hodiny v C# .NET WPF

V minulé lekci, DispatcherTimer a BackgroundWorker v C# .NET, jsme se naučili používat DispatcherTimer a BackgroundWorker.

Dnes si v C# .NET tutoriálu vytvoříme aplikaci zobrazující analogové a digitální hodiny. Uživatel si bude moci vybrat, které chce zobrazit. Naučíme se spoustu nových věcí kolem vykreslování a vyzkoušíme ovládací prvky RadioButton a CheckBox.

Naše aplikace bude vypadat asi takto:

Analogové a digitální hodiny v C# .NET WPF

Návrh formuláře

Jako vždy začněme návrhem formuláře. Vytvoříme nový projekt s názvem Hodiny a titulek okna nastavíme na Hodiny. Pro návrh aplikace použijeme opět Grid, který rozdělíme na dva sloupce:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu začneme programovat analogové a digitální hodiny pomocí Rectangle v C# .NET WPF a naučíme se jak provádět rotaci prvků.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 240 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 185 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 55 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 138 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 23% slevu.
185 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 599 Kč 461 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Radek Němec
Avatar
Autor začínal v programovat v jazyce C# a během vysoké školy se naučil další programovací jazyky. V současné době pracuji jako programátor mobilních aplikací iOS.
Předchozí článek
DispatcherTimer a BackgroundWorker v C# .NET
Všechny články v sekci
Okenní aplikace v C# .NET WPF
Miniatura
Následující článek
Dokončení hodin v C# .NET WPF
Aktivity (9)