C týden
Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

AVL strom v C#

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

AVL strom je napsán v jazyce C# jako třída AVL. Což umožňuje pracovat s ním jako s objektem. Je implementován s hlavou. Důvodem je fakt, že se jedná o objekt od nějž musíme vytvořit instanci. Jinak by nebylo možné používat jeho metody a to především na samém začátku Insert(). Ovšem vytvoření instance zároveň vytvoří i první vrchol, což nebylo požadováno. Tedy volání:
AVL mujStrom = new AVl(); rovnou vytvoří vrchol 0 (automaticky dosazená nula za nedefinovanou hodnotu) jako bychom napsali i příkaz: mujStrom.Inser­t(mujStrom, 0); Tento nechtěný první vrchol je tedy automaticky přeskočen metodami tvořícími rozhraní objektu. Tyto metody mají ještě jeden význam. Uživateli stačí zadat dva parametry, a to strom a hodnotu. Rekurzivně volané metody si ale potřebují předávat další pracovní parametry, například informaci o změně délky stromu.

Hodnoty zadávejte všechny do vstupního pole oddělené mezerou.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2012.

 

Stáhnout

Staženo 320x (52.16 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Kolekce a LINQ
Program pro vás napsal Michael Baitler
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!